Česká fotbalová reprezentace má po debaklu s Ruskem nového trenéra

Nové vedení reprezentace

Česká fotbalová reprezentace má po debaklu s Ruskem nového trenéraNOVÉ
Jaroslav Šilhavý Foto:

REPROFOTO: Youtube / tvslavia

Domov

jhr Echo24

Českou fotbalovou reprezentaci povede od nynějška Jaroslav Šilhavý. Bývalý kouč pražské Slavie nahradí na pozici hlavního trenéra Karla Jaromíra, který se po prohře 1:5 v přípravném utkání s Ruskem dohodl s vedením fotbalového svazu na ukončení poměru. Výsledek úterní tiskové konference citovala ČT Sport.

Asistovat Šilhavému bude jeho spolupracovník ze Slavie a Liberce Jiří Chytrý společně s dlouholetým reprezentantem Tomášem Galáskem. „Pro mě je to veliká čest, že si mě vedení FAČR vybralo. Je to i závazek. Jsem rád, že jsem to já. Nečeká nás jednoduchá práce, ale co je dnes jednoduché. Když jsme přicházeli do Slavie, tak to také nebylo jednoduché a na konci z toho byl titul,“ uvedl Šilhavý.

„Proces volby byl rychlý a jsem za to moc rád. Další klíčové zápasy jsou za rohem, tak jsme museli být pružní. Volba byla logická. Pro Jardu Šilhavého hovoří celá řada úspěchů. Teď je potřeba se dívat dopředu a jsem přesvědčený, že to bude dobrá volba,“ prohlásil předseda FAČR Martin Malík.

Šilhavý už na reprezentační lavičku usedl, a to v roli asistenta Karla Brücknera a posléze i Petra Rady. Jako bývalý hráč s 465 starty trénoval řadu českých klubů, naposledy Slavii, s níž získal vloni ligový titul.

Čtěte také: Ostudná porážka a trenérův konec. Fotbalovou reprezentaci už Karel Jarolím nepovede

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.