Vávrova hra Kingdome Come vyvolává nadšení, jeho názory ostré reakce

vášnivé diskuse

Vávrova hra Kingdome Come vyvolává nadšení, jeho názory ostré reakceAKTUALIZOVÁNO
Domov

voš Echo24

Daniel Vávra je úspěšný muž. Počítačové hry Kingdom Come: Deliverance se týden od vydání se prodalo už zhruba milion kusů. Jedná se o jeden z největších úspěchů českého herního průmyslu. I díky tomu se stal známým a mimo jiné také kritizovaným. Zejména na sociálních sítích jeho euroskeptické a protiuprchlické názory vyvolávají ostré reakce.

Facebookové uživatele pobouřil například Vávrův příspěvek: „Kompletně bych zrušil politickou část ČT a ČT24 bez náhrady“ nebo „Nechápu, co je na zestátnění státní televize nedemokratického.“ Nebo fotka opevněného Staroměstského náměstí s komentářem: „Můžete mi říct, jakej blb vymyslel, že budeme bránit náměstí a ne hranice?“

Diskuse se strhla především pod příspěvkem publicisty Luďka Staňka, který reagoval na zahraniční recenze hry, kde byly Vávrovy názory kritizovány. „Tak jsem si přečetl pár jeho rozhovorů a jsou to celkem normální, ještě před pár lety celkem normálně přijímaný pravocentristický pozice,“ napsal Staněk.

Vávru komentoval například i marketingový odborník Martin Jaroš, který se podílel na kampani Jiřího Drahoše. Vadil mu Vávrův ironický komentář o referendu o EU. „Jestli někde napsal, že ti, kdo hlasovali pro vstup do EU, jsou idioti, tak to je přes čáru. Jednak pro vstup do EU logicky hlasovala i spousta lidí mnohem inteligentnějších a úspěšnějších než DV sám – takže takové hodnocení zní komicky,“ napsal Jaroš.

Na to sám Vávra ironicky reagoval: „Ano jsem vinen. Bylo to naprosto přes čáru! Použil jsem nebezpečný a zakázaný sarkasmus abych pošpinil nejlepší skvělou a bezchybnou Evropskou Unii, pro kterou hlasovalo tolik lidí lepších než já.

Do debaty vstoupil i hudební publicista Jaroslav Konáš: „...já jsem z Kingdom Come nadšenej. Jeho sociální sítě už jsou ale úplně jiná liga, ten chlap by mohl v Praze vést kandidátku SPD. Jede dost podobnou vlnu jako Aleš Brichta.“

I Konáš se však dočkal reakce samotného Vávry: „Zmínit bez jakékoliv konkrétní informace a důkazu v jedné větě někoho s někým nehezkým jako Okamura a každý má hned jasno, co jsem zač, i když jsem je ve skutečnosti NIKDY, NIKDE nepropagoval, nevolil, pouze jsem asi jednou napsal, že chápu proč je někdo volí, což ze mě samozřejmě dělá Okamurova voliče.“

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Vávra se obhajuje, že příspěvky často myslí sarkasticky a lidé si je špatně vyloží, nebo vytrhnou z kontextu. V této souvislosti upozornil například na článek serveru Hrebenar, který názory na Vávrově Facebooku kritizuje.

„Polovina toho je vytržená z kontextu, vtip, nebo sarkasmus, ale místní úderka má zjevně jasno. Už se těším na politický procesy za pár let. ‚Takže vy jste nasdílel v roce 2017 fotografii hrníčku s Trumpem, napsal něco nehezkého o panu Drahošovi a nasdílel vtip o Papežovi? No to jste ale sexistický neonacista! Dvacet let v uranových dolech!‘“ napsal Vávra.

Čtěte také: Hry Kingdom Come se už prodal milion kusů, tržby přesáhly miliardu korun