Vinný podvod: Místo značkového vína bylo v lahvích jen obyčejné stolní, prodaly se miliony litrů

Falšování vína

Vinný podvod: Místo značkového vína bylo v lahvích jen obyčejné stolní, prodaly se miliony litrůNOVÉ 1
Svět
Sdílet:

Jistý francouzský obchodník prodal nebo se pokusil prodat dohromady přes 48 milionů litrů podřadného vína, které vydával za značkové víno z údolí Rhôny. Oznámily to francouzské úřady. Na podvod se podle místního tisku přišlo loni náhodou během banální daňové kontroly u firmy obchodující s vínem, když inspektoři poslali nápoj na testy.

Podle francouzského vládního úřadu pro boj s podvody zmíněný obchodník mezi lety 2013 a 2016 dodal 200.000 hektolitrů (26,6 milionu lahví) falešného côtes-du-rhône do jednoho řetězce supermarketů. Lahve přitom obsahovaly levné stolní víno. Ke stejnému způsobu se uchýlil i v případě 10.000 hektolitrů falešného chateauneuf-du-pape.

Celkově se tak podvod podle úřadu týkal 480.000 hektolitrů vína, což je podle francouzského tisku „ekvivalent 13 olympijských bazénů“.

Obchodník byl před necelým rokem obviněn z podvodu a propuštěn na kauci ve výši jednoho milionu eur (25,5 milionu Kč), která byla později snížena na půl milionu eur (12,7 milionu Kč). Hrozí mu dva roky vězení a pokuta 300.000 eur (7,6 milionu Kč).

Sdílet:

Hlavní zprávy

svet
×

Podobné články