Bangladéšské letadlo havarovalo při přistání. Zahynulo 38 lidí

Tragická nehoda

Bangladéšské letadlo havarovalo při přistání. Zahynulo 38 lidíNOVÉ
Letadlo při přistání skončilo mimo ranvej na nedalekém fotbalovém hřišti, začalo pak hořet Foto:

REPROFOTO: Youtube / Ratopati TV

1
Svět

Nehoda bangladéšského letadla, které v pondělí havarovalo při přistávání na mezinárodním letišti v nepálské metropoli Káthmándú, si vyžádala 38 mrtvých a 23 zraněných. Podle agentury AP to uvedl představitel nepálské policie. Deset lidí se podle něj stále pohřešuje.

Na palubě letounu soukromé bangladéšské společnosti US-Bangla Airlines bylo 71 lidí. Stroj při havárii zachvátily plameny a z místa stoupal dým. Fotograf agentury Reuters viděl, jak záchranáři z letadla vytahují silně ohořelé mrtvoly.

Neštěstí se stalo ve východní části letiště. Britský deník The Independent napsal, že letoun mířící do Káthmándú z bangladéšského hlavního města Dháky skončil mimo ranvej na nedalekém fotbalovém hřišti.

Podle snímků na internetu byl požár uhašen, letoun byl silně poničen a rozpadl se na několik kusů. Mezinárodní letiště v Káthmándú bylo po nehodě uzavřeno a letadla, která na něj měla směřovat, jsou odkláněna jinam.

Příčiny nehody nejsou známy. Letiště se nachází v nadmořské výšce 1338 metrů a má jen jednu ranvej. Podle ředitele nepálského leteckého úřadu mohly být příčinou technické problémy stroje, zřejmě turbovrtulového dopravního letadla Bombardier Dash 8. „Letadlo mělo přistávat z jihu, ale přistávalo ze severu,“ sdělil nepálský letecký úřad.

Čtěte také: VIDEO: Do řeky v New Yorku spadl vrtulník, pět lidí zemřelo