1 Týdeník Echo - editorial

Problém je popsaný, řešení chybí

Týdeník Echo

Témata: , ,

Sociální demokraté na ty dva jednoduše nemají. Z letní vládní krize mohli vzejít s aspoň trochu zvednutou hlavou, ale opět zalezli do boudy jako spráskaný pes. Neumějí to hrát a nemají na to. Můžeme se dohadovat, proč starosta Nového Města Michal Šmarda náhle vzdal svoji ambici přesídlit na ministerstvo kultury na Malé Straně. Zda ho k tomu vedly jen osobní, čistě lidské důvody, nebo to měl být politický obchod v době jednání o rozpočtu, tedy i o penězích pro ministerstva řízená jeho stranou, nebo dokonce jen obava, že by strana o místa ve vládě přišla úplně, anebo měl ještě jiné důvody.

Kdyby současné vedení sociální demokracie mělo dostatek politických schopností pro řešení dobře rozehrané partie, kdy se v koutě choulil prezidentem ponížený premiér, mohli si Andreje Babiše pěkně povodit a získat zpátky aspoň trochu sebevědomí a politické energie. Takhle jenom potvrdili, že jsou ustrašená stafáž.

Bohužel se stále ukazuje, že k současnému mocenskému tandemu Zeman–Babiš, kdy tempo nastavuje nejsilnější hráč na hřišti, a to je Miloš Zeman, neroste a ani nevzniká alternativa. ODS neztrácí, ale hlavně nesílí, Starostové, topka, lidovci jsou na svých mrzutých pěti procentech, přičemž TOP 09 by už za pět procent byla šťastná, k životu se mají Piráti, ale to je nevypočitatelný progresivistický novotvar. Na podzim může do ulic přijít půl, možná i tři čtvrtě milionu lidí, ale pokud se nenajdou politici, kteří umějí politiku dělat, aby ty dva porazili, 30. výročí bude jen vzpomínkou. A na zázraky se věřit nemá.

Echo Komplet

2 999 Kč

Získejte to nejlepší za méně jak 40% ceny! Díky tomuto balíčku si užijete unikátní web bez reklam EchoPrime, denní komentáře Echo24 a Týdeník Echo jak v digitální, tak v tištěné podobě

Více info

/
vydavatel a šéfredaktor

Vystudoval literární vědu na FPF Slezské univerzity v Opavě a masovou komunikaci na FSV UK v Praze. Začínal v regionálním tisku jako kulturní redaktor, od začátku studií v Praze (1994) pracoval jako redaktor Lidových novin. Na jaře roku 1996 nastoupil jako politický reportér do televize Nova. Po dvou letech z televize odchází do vydavatelství Stratosféra, aby založil a vedl svůj první časopisecký projekt, titul Spy. Časopis, který byl koncipován jako politický tabloid, opouští po necelém roce. Pracuje opět pro televizi Nova a v polovině roku 1999 je jmenován ředitelem tisku a PR TV Nova. V červnu 2000 se stává šéfredaktorem časopisu Týden. Za jeho působení se zvedl prodaný náklad časopisu Týden trojnásobně (z 16 200 v roce 2000 na 57 800 v roce 2003), Týden získává ocenění Časopis roku. V roce 2002 zakládá časopis Instinkt a stává se mediálním ředitelem vydavatelství Mediacop. Časopis Instinkt po roce úspěšného vydávání získává ocenění Hvězda roku. Z vydavatelství Mediacop odchází v lednu 2009 do představenstva mediální skupiny MAFRA, kde byl tři roky zodpovědný internetové aktivity skupiny a deník Lidové noviny, jehož byl zároveň šéfredaktorem. V polovině listopadu 2013 z Mafry odchází. Počátkem roku 2014 zakládá vydavatelství Echo Media a.s., která vydává internetový deník Echo24.cz.

Názory Více

Online zprávy Více

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.