Výletní loď se srazila s tažným člunem. Zemřelo 11 lidí

Výletní loď se srazila s tažným člunem. Zemřelo 11 lidíNOVÉ
místo nehody u ruského Volgogradu Foto:

Foto: printscreen – youtube / Times of Oman

Svět

UVNITŘ VIDEO

Při srážce výletní lodi s tažným člunem na řece Volze zahynulo v ruském městě Volgograd 11 lidí. Nehoda se stala zhruba 250 metrů od břehu a záchranné síly o ní dostaly hlášení v pondělí kolem 22:00 místního času (21:00 SELČ), informovala dnes agentura Reuters.

Jedenáct lidí zahynulo na vyhlídkové lodi, na jejíž palubě bylo dohromady 16 osob, citovala agentura RIA Novosti místní úřady, které předtím hovořily o deseti obětech a jednom nezvěstném. Všichni lidé na palubě byli Rusové. Zbylých pět lidí bylo zachráněno, potvrdil mluvčí ruského ministerstva pro mimořádné situace Dmitrij Ulanov.

Tři přeživší jsou v nemocnici, informoval na svém webu úřad místního guvernéra. Zahájeno bylo vyšetřování příčiny nehody.

Podle zpravodajské televize Rossija-24 bylo plavidlo pro přepravu osob přetížené a jeho osvětlení bylo v době nehody vypnuté.

Volgograd, v letech 1925 až 1961 známý pod názvem Stalingrad, je jedním z hostitelských měst fotbalového mistrovství světa, které začíná už ve čtvrtek. Ve Volgogradu se první utkání odehraje příští pondělí mezi Anglií a Tuniskem. Ve městě na Volze odehrají své úvodní zápasy také týmy Nigérie, Islandu, Saúdské Arábie, Egypta, Japonska a Polska.

Čtěte také: Loď s 629 migranty cestu do Španělska nezvládne, přepraví je italské lodě

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Související články