Rapper West se svěřoval Trumpovi v Bílém domě. Omylem odhalil heslo svého iPhonu

Nestandardní setkání

Rapper West se svěřoval Trumpovi v Bílém domě. Omylem odhalil heslo svého iPhonuNOVÉ
Kenya West a Donald Trump Foto:

Foto: koláž Echo24 / Shutterstock

Svět

jhr

Americký prezident Donald Trump našel ve čtvrtek společnou řeč s rapperem Kanyem Westem, jehož si k překvapení mnohých pozval do Oválné pracovny Bílého domu. West, který je jedním z mála zpěváků otevřeně podporujících současnou hlavu státu, se v několikaminutovém výlevu vyznal mimo jiných věcí ze svého obdivu k Trumpovi. Prezidentova kampaň stavící Ameriku přede vše ostatní mu dala pocit supermana, řekl uznávaný hudebník.

West dorazil na večeři s hlavou státu s červenou čepicí s Trupovým sloganem Make America Great Again (Vraťme Americe její velikost) na hlavě. Rapper Trumpa podporoval už během prezidentské kampaně v roce 2016. Kvůli tomu byl po volbách na jednom z koncertů vypískán.

Voleb se dotkl i během posezení v Oválné pracovně, kde jeho monolog sledovaný nezvykle mlčícím prezidentem zaznamenávali pozvaní novináři. West prohlásil, že „má rád Hillary (Clintonovou)“, ale kvůli tomu, že vyrůstal bez otce a v dětství mu chyběl v rodině mužský prvek, se nemohl ztotožnit s její kampaní a volit ji. Clintonovou proti Trumpovi podporovala velká část amerických umělců a West si od svých kolegů vyslechl kritická slova.

Podle rappera je však předsudek myslet si, že všechny celebrity podporují jednu stranu, stejně jako to, že by všichni černoši volili demokraty.

„Pokud on (Trump) nevypadá dobře, tak nevypadáme dobře ani my,“ hájil v jednu chvíli prezidenta před výpady liberálů, když vzpomínal na svou zářijovou účast v show Saturday Night Live, kde byl kvůli Trumpovské čepici na hlavě terčem kritiky.

V dalších částech tematicky bohatého proslovu se dotkl témat gangů ve svém domovském Chicagu (požádal Trumpa o milost pro vůdce jedné z band), zmínil své dětství a problémy s pozorností ve škole, odmítl spekulace o své prezidentské kandidatuře a krátce nastínil svůj pohled na Trumpovy zahraničněpolitické kroky.

„Líbí se mi Severní Korea,“ uznale zhodnotil prezidentovo vyjednávání o možnosti jaderného odzbrojení nevyzpytatelného režimu. „Zastavil jste válku. První den jste vyřešil jeden z největších problémů,“ podotkl West.

O jeden z  nejvýraznějších momentů setkání se rapper postaral, když v Oválné pracovně plné novinářů vytáhl svůj iPhone a mimoděk tak všem okolo odhalil přístupové heslo. To je přitom velice jednoduché, pouze šest nul za sebou. 

Trump podle televizních záběrů většinou jen mlčky přihlížel. Když se jej novináři zeptali, zda by se West mohl jednou stát jeho nástupcem v Bílém domě, připustil, že „velmi dobře mohl“.

Čtěte také: Trumpová se cítí jako jeden z nejvíce šikanovaných lidí na světě. Nevěří lidem kolem manžela

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.