Podivná válka
NÁZOR ČTENÁŘE
Tak už 3 týdny mně předseda vlády masíruje, že jsme ve válce. Jakožto záložní důstojník čekám. Čekám na povolávací rozkaz, pohyb vojsk, vystoupení ministra obrany,.... Nic, jen PR předsedy vlády.
Naše vláda si neuvědomuje, že válka začíná tam, kde selhali politici. A pokud politici selhali a začala válka nemají právo, ani morální, ani odborné, do řízení zasahovat. Ve válce velí generálové a ne politici. ( Velet generálům ve válce si dovolil jen Hitler a taky tak dopadl)
Abychom se z takového stavu dostali, je třeba rázného velení. Tedys lidmi, kteří velet umí. Vláda ( is parlamentem) má někam zalézt a připravovat se na dobu po válce. Političtí diletanti v této situaci nejsou nic platní.
Kde je naše armáda, když je válka? Naše armáda v čele s neviditelným ministrem obrany je neviditelná. 25 000 neviditelnýchosob (nějaké 3 stovky to nevytrhnou) Ministr Metnar se řídí dávným vojenským pravidlem „ aktivita je hrubý projev nekázně“ a nekázeň se ve vládě premiera Babiše nepřipouští. Dalším vojenským pravidlem je „ dejte mi rozkaz, já to potom udělám sám“.
Problém je v tom, že ten rozkaz nikdo nevydá, protože to jednoduše neumí. Bojí se snad naše vláda vlasní armády? Už to tak vypadá.
Přepravní kapacita armády je určitě vyšší nez HZS. Příslušníci HZS jsou odborníci a jako takoví mají zůstávat ( tím spíše ve válce) na svých odborných místech. Naložit náklaďák umí i nabiječ děla. Až bude jiná krize budou hasiči obsluhovat děla?
Nedivím se lidem, že volají po zrušení armády. Že každá, i jen minimální, zmínka o navýšení armádního rozpočtu způsobuje u většiny obyvatelstva silnou nevoli, když při problémech u nás doma je naše amáda neviditelná. Amáda je jednou z vizitek suveréního státu. Bohužel naše armáda je dlouhodobě vedením našeho státu dehonestována. Už jen tím, jací byli na post ministra delegováni lidé. Čím větší pacifista a čím modřejší knížta, tím lépe. Bohužel i náměstci jsou politici a ne odborníci.
No nic tuto válku již nějak i se součastným vedením,doklepem. Do budoucna je nutno vytvořit krizový štáb z odborníků na úrovní NGŠ AČR, policejní prezident ( tedy apolitické a vysoce odborné velení), zpracovat krizové plány, zajistit soběstačnost státu v ochraných prostředcích ( nepoletí snad znovu letadlo pro kus hadry přes ½ světa), potravinách ( řepky se nenajím) , farmaceutické výrobě, energiích , PHM, dopravě, … Je nemožné aby strategickou výrobu vlastnili cizinci ( viz munička ve Vlašimi vlastněná brazilci). Hlavně, ze stát vlastní Budvar. Neviditelná ruka trhu nic nevyřeší. A orientace jen na zisk už vůbec ne.