1 Černý pasažér

Uprchlík z Iráku dojel pod autobusem z Bělehradu skoro až do Záhřebu

, NOVÉ

Témata: , ,

Mladý uprchlík z Iráku dokázal pod podvozkem autobusu, kde se držel zadní nápravy, dojet z Bělehradu téměř až do Záhřebu. Těsně před chorvatským hlavním městem byl však odhalen. Jednadvacetiletý Iráčan neutrpěl žádné zranění, přesto jej vyšetřili lékaři. S odvoláním na chorvatskou policii o tom ve čtvrtek informovala agentura AFP.

Mladík podle zaměstnanců dopravní společnosti Cazmatrans, které dotčený autobus patřil, riskoval život. Cesta byla dlouhá více než 400 kilometrů a trvala pět hodin.

„Uslyšeli jsme silný hluk zespodu autobusu, tak jsme to nahlásili řidiči, který pak zastavil,“ vylíčil jeden z cestujících. Když se autobus zastavil asi 40 kilometrů od Záhřebu, viditelně vyděšený mladík ze svého úkrytu vyběhl. Obličej mu pokrývalo bláto a ruce mu krvácely, dodal cestující.

Policie hodlá prozkoumat, za jakých okolností uprchlík překročil srbsko-chorvatské hranice.

Takzvanou balkánskou trasu na cestě do západní Evropy dál tajně využívají četní migranti, přestože hranice mezi tamními státy byly na počátku loňského roku uzavřeny.

Čtěte také: Afghánec, který ubodal 15letou Němku, byl její bývalý přítel. Už dříve jí vyhrožoval

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.