„Ja, ich will“. Söder potvrdil, že chce nahradit Merkelovou v kancléřství

NÁSTUPNICTVÍ V NĚMECKU

„Ja, ich will“. Söder potvrdil, že chce nahradit Merkelovou v kancléřství
Bavorský premiér Markus Söder se bude ucházet o kancléřství. Foto: Markus Söder
Svět

Echo24

Šéf CSU a bavorský premiér Markus Söder oficiálně prohlásil, že se chce stát kandidátem CDU/CSU na spolkového kancléře po odcházející Angele Merkelové (CDU), informoval deník Bild. Dosud se o tom jen spekulovalo, Söder to ale nevylučoval.

Söder v neděli na uzavřeném zasedání poslaneckého klubu CDU/CSU řekl, že pokud by byla CDU připravena a chtěla by ho podpořit, pak bude připraven.“ Je to poprvé, co Söder veřejně prohlásil, že je ochoten ucházet se o místo Angely Merkelové v berlínském kancléřství. Söder řekl, že to nebyl „jeho životní plán“, ale dostal k tomu mnoho otázek a hodně povzbuzení.

Vedení poslanecké frakce vládní konzervativní unie CDU/CSU dnes jednalo o společném kandidátovi na kancléře pro nadcházející zářijové parlamentní volby. Vedle bavorského premiéra Södera se o kandidaturu v koalici bude ucházet i premiér Severního Porýní-Vestfálska Armin Laschet (CDU). Podle deníku Bild došlo ke vzájemnému jednání obou kandidátů už v sobotu. Konečný verdikt se čeká až v příštích dnech.