1 Obchodní válka

Obchodní válka mezi USA a Čínou: Dovoz sóji z USA do Číny je nejnižší za víc než 10 let

, NOVÉ

Témata: , ,

Dodávky sojových bobů ze Spojených států do Číny, která je jejich největším světovým odbytištěm, se v letošním prvním pololetí snížily na 5,9 milionu tun ze 13,4 milionu před rokem, a byly tak na nejnižší úrovni nejméně od roku 2004. S odvoláním na údaje čínského celního úřadu to uvedla agentura Bloomberg.

Američtí zemědělci, kteří každý rok sklízejí sojové boby od září do listopadu, patří k největším obětem obchodní války mezi USA a Čínou, která trvá už víc než rok. Čínští obchodníci se totiž obracejí na jiné trhy se zemědělskými produkty.

Příští týden mají pokračovat jednání obou zemí o obchodních záležitostech, která byla v červnu přerušena.

Čínská vláda minulý týden údajně učinila gesto dobré vůle a schválila pět společností, od nichž koupí sojové boby mimo rámec odvetných dovozních cel. Výsledek tohoto kroku je ale nejistý. Kromě jiného proto, že poptávku po plodině, která se používá k výrobě kuchyňského oleje a jako krmivo, tlačí dolů šíření afrického moru prasat.

Čtěte také: Izrael má novou účinnou protibalistickou raketu Arrow 3. V tichosti ji otestoval na Aljašce

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.