Ministr Robert Plaga už není v ANO, o obnovení členství v hnutí nemá zájem

ČLENSTVÍ MINISTRA

Ministr Robert Plaga už není v ANO, o obnovení členství v hnutí nemá zájem
Ministr školství Robert Plaga. Foto: Ministerstvo školství a tělovýchovy
1
Domov

Echo24

Ministr školství Robert Plaga (za ANO) nemá zájem o znovuobnovení členství v hnutí ANO o které přišel poté, co se rozpustila brněnský buňka hnutí kvůli kauze Stoka. Ministr to řekl ve čtvrtečních Událostech, komentářích na ČT24.

Když se obnovovala brněnská buňka, které byl Plaga před kauzou Stoka součástí, své členství ministr školství neobnovoval. "Jsem nestraník ve vládě za hnutí ANO a to členství skončilo jejím zrušením a o obnovení nemám zájem," řekl Plaga. Zároveň prý ani neuvažoval o kandidatuře do sněmovny. "Tam moje úvahy nesměřují. Svoji misi vnímám jako misi odbornickou, myslím, že se nám to s kolegy daří," dodal ministr.

Plaga se dostal do křížku s premiérem Andrejem Babišem (ANO) kvůli maturitám. Ten prosazoval úřední maturitu, která by však žádala změnu zákona. Plaga byl proti a ve středu představil kompromisní podobu závěrečných středoškolských zkoušek. Opoziční poslanec Dominik Feri při debatě ve sněmovně nazval Babiše „chaotem“, který kam se vloží, tam udělá „bordel“. Psali jsme o tom zde.

Podle Plagy šlo o odborný spor. "Od začátku jsem říkal, že je to o debatě s asociacemi. Nebudu zastírat, že došlo k určitému zmatení nejenom maturantů, ale i škol. Za to se sluší omluvit. Pan premiér zvedá různá témata. Myslím, že v tomto případě to nebylo šťastné, protože názor, který zvedl byl vyvolán určitou poptávkou ze strany studentů. Debata o podobě maturit je legitimní debata, ale do dalších let, nikoliv v tomto čase, kdy máme těsně před maturitami a já pevně doufám, že se situaci podařilo uklidnit," řekl ministr školství v České televizi.

Zároveň popřel to, že by chtěl někdy rezignovat z funkce ministra školství. "Nebudu zastírat, že ten kovidový rok je náročný, ale o odstoupení z funkce jsem neuvažoval," sdělil Plaga.