1 Zátah americké stráže

Nebývalý zásah. Pobřežní stráž zabavila 7 tun kokainu za více než 4,5 miliardy

, NOVÉ

Témata: ,

Nedávná akce americké pobřežní stráže se ukázala být velmi úspěšnou. Na 80denní hlídce ve vodách Karibského moře a východního Pacifiku zabavila téměř 7 tun kokainu, který ilegálně pašovaly projíždějící lodě. Celkově do domovského přístavu námořníci přivezli zabavené drogy v hodnotě 206 milionů dolarů (přes 4,5 miliardy korun).

Jedna z lodí pobřežní stráže, Cambell, zkontrolovala celkem šest lodí, uvedla stráž na svém webu. Její řídicí důstojník Mark McDonnell řekl, že je na svůj tým „ohromně pyšný“. Devětadvacet let stará loď pojme 100 členů posádky. Cambell společně s druhou lodí Active zabavila náklady u pobřeží Mexika, střední a jižní Ameriky. Do přístavu v Kittery v Maine dorazily lodě minulý týden. 

Podle McDonella je přítomnost pobřežní stráže a dalších „nezbytný pro rozbíjení zločineckých sítí, které ohrožují Spojené státy svou nedovolenou činností“.

Celkem posádky obou lodí zadržely 24 lidí podezřelých z pašování. Jako podporu měly k dispozici vrtulník. Fotografie, kterou k celé akci stráž publikovala, ukazuje posádku nastoupenou u obrovského množství zabavených drog.

Čtěte také: Obří zásah v Česku. Policie zadržela 60 lidí za pašování drog do Austrálie

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

,

Vážení čtenáři,
internetový deník Echo24 se rozhodl změnit podobu čtenářských diskuzí pod texty, které na našich stránkách publikujeme. Diskuzí se nově mohou účastnit pouze ti čtenáři, kteří jsou přihlášení a kteří mají zaplacený nějaký typ předplatného. To si můžete pořídit již od 149 korun měsíčně zde.

K tomuto kroku jsme se rozhodli kvůli neúměrně velkému počtu diskutujících, kteří nerespektovali pravidla slušné diskuze, napadali ostatní diskutéry a podobně. Navíc používali i různé anonymizéry, které jim umožňovaly se do diskuze vrátit i poté, co jim redakce jejich účet zablokovala.

Kvůli malému počtu členů redakce nebylo v našich silách neustále procházet všechny diskuze a mazat urážlivé či jinak nevhodné příspěvky. Slušní diskutující jsou nadále na našich stránkách vítáni.