Ovčáček na Kalouska vytáhl fotku z Pionýra. Bylo to kvůli škole, říká exšéf TOP 09

Ovčáček proti Kalouskovi

Ovčáček na Kalouska vytáhl fotku z Pionýra. Bylo to kvůli škole, říká exšéf TOP 09NOVÉ
Domov

jhr Echo24

Fotka Miroslava Kalouska v pionýrském kroji je novým „trumfem“ mluvčího prezidenta Jiřího Ovčáčka na Twitteru. Diskutující si to však nemyslí. Poukazují na to, že v Pionýru bylo za komunismu téměř každé dítě, často ho přihlásili rodiče. Hlavně však tvrdí, že členství v Pionýru, a spolupráce s StB nebo mlácení na Národní třídě jako v případě Zdeňka Ondráčka, je nesrovnatelné. Kalousek pravost snímků potvrdil. Rodiče podle něj doufali, že se tak dostane na střední školu.

Na snímcích je vidět mladý Miroslav Kalousek stojící na pódiu před mikrofonem, s pionýrským šátkem kolem krku a deskami v rukou. V pozadí stojí buď další členové organizace nebo příslušníci SNB. Fotografií si povšimli někteří uživatelé sociální sítě a obrátili se na někdejšího ministra financí s dotazem ohledně jejich pravosti. „Jste to opravdu vy, pionýre Kalousku? Jestli ano, pak práci čest a můžete se jít omluvit Ondráčkovi, on mlátil, vy žvanil. Obojí bolelo stejně,“ obrátil se na Kalouska.

„Ano, jsem to já. Moji rodiče doufali, že když vstoupím do Pionýra, pustí mě bolševik alespoň na střední zemědělskou, když už ne na gympl. Doufali marně, musel jsem do fabriky. To bolelo víc, než jedna pendrekem. Můžete mi věřit, mám zkušenost s obojím,“ reagoval bývalý šéf TOP 09.

Jak nicméně vyplynulo z diskuze s dalšími uživateli Twitteru, onou „fabrikou“ mínil Miroslav Kalousek učební obor, kde byl „vychováván dělnickou třídou“. Tam také podle svého tvrzení vstoupil do Socialistické svazu mládeže, aby mohl odmaturovat a pokračovat na vysokou školu. Následně nastoupil na Vysokou školu chemicko-technologickou v Praze, kterou studoval mezi lety 1980 a 1984.

Hradní mluvčí Ovčáček po tomto incidentu zašel ještě o krok dále. Zveřejněné snímky doplnil svou fotografií z mládí a vyzval lidi, aby určili, kdo z dvojice je „sympatičtější“.

Řada lidí na sociálních sítích  reagovala například tím, že zveřejnila své fotografie v pionýrském kroji. Další poukazují na to, že v ČSSR byly děti do Pionýra hromadně naháněny.

Čtěte také: Syndikát novinářů se zastal novinářů ve sporu s Ovčáčkem

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.