Čechům dotované pivo a snížení německých platů, slibuje satirický kandidát

Eurovolby

Čechům dotované pivo a  snížení německých platů, slibuje satirický kandidátNOVÉ
Dan Konečný (TK) Foto:

Reprofoto: ČT24

3
Domov
Sdílet:

Prosazení češtiny jako jednacího jazyka úředníků Unie nebo dotace na zvětšení prsou. Mezi 39 kandidujícími subjekty do Evropského parlamentu jsou v Česku i dvě satirická uskupení, která odpovídajícím způsobem pojala i volební kampaň. Hnutí Tvůj kandidát, na jehož kandidátce je pouze lídr Daniel Konečný, například na plakátech slibuje, že v europarlamentu prosadí víc sobot a nedělí, ve volebním programu potom navrhuje povinné kurzy výslovnosti "ř" pro členy Evropské komise, snížení rakouských a německých platů na českou úroveň nebo dotace na pivo pro české občany. Uskupení ANO, vytrollíme europarlament slibuje Čechům moře.

„Chceme více piva, více peněz a více sexu,“ shrnul Daniel Konečný základní body svého programu v rozhovoru v České televizi. „Já budu vycházet z takzvané „best practice“ neboli nejlepší české praxe. To znamená, že to v Bruselu budu řídit jako firmu, budu makat, budu profík a budu to myslet upřímně. A to by mělo stačit,“ uvedl Konečný k tomu, jak se chystá svůj atypický program prosazovat.

Tvůj kandidát se podobně jako další politické subjekty věnuje i tématu dvojí kvality potravin, jen to řešení problému je poněkud svérázné: „Rázně vyřeším dvojí kvalitu jídla, souhlasím s tím, že je to jedno z hlavních témat letošních eurovoleb. Je to opravdu o tom, že našim sousedům zabereme dvě nebo tři spolkové země, vezmeme si jejich jídlo a dáme jim to naše.“ 

Program Danila Konečného:
- Dotované pivo pro každého Čecha, Moraváka aj Slezana
- Evropa ANO, Evropa NE! Líbí se 87% voličů!
- Dvojí kvalita jídla – Němci budou jíst naše, my jejich!
- Dotace do každé rodiny na všechno a přímo na tvůj účet bez byrokracie!
- Dotace na zvětšení prsou jako nástroj zvýšení ženského sebevědomí!
- Snížení německých a rakouských platů na naší úroveň, abychom si nezáviděli!
- Prosazení češtiny jako jednacího jazyka úředníků Unie!
- Kurzy výslovosti "ř" pro Evropskou komisi.
- Výukový program pro potenciální migranty, aby věděli do čeho jdou!
- Povinný sex minimálně jednou týdně!
- Protažení tunelu Blanka až do Bruselu, kanál Dunaj, Odra a hedvábná stezka je proti tomu prd a navíc vyřeším celosvětově nezaměstnanost, protože se bude kopat bez bagrů!
- Více bobrů do Unie, zvlášť v kategorii 22-25 let!
- Podpora vývozu českých leváren, podvodů a machinací! Jsme světová špička.
- D1 do celé Evropy. Kvalita CZ firem se prosadí.
- Smíšené manželství pejsků a kočiček!
- Češky a češi v EU konečně převezmou otěže!

První Čech na Marsu do roku 2030, slibuje ANO, vytrollíme europarlament

Uskupení ANO, vytrollíme europarlament slibuje, že zajistí Čechům moře, zavede emisní povolenky na čočku a fazole, nebo že do roku 2030 dopraví prvního Čecha na Mars. Uskupení zároveň ale dodává, že se po případném zvolení do Evropského parlamentu příliš nepředře. „Rozhodně nebudeme pracovat. Myslíme na důchody, potřebujeme se taky dostat ke korýtku,“ řekla v rozhovoru pro Českou televizi lídrýně kandidátky Barbora Kroužková. 

Politické uskupení chce také v budoucnu uzavřít federaci s některým ze sousedních států, aby Češi dostali přístup k moři: „Spojíme se. Budeme mít moře, takže se asi budeme muset s někým spojit. Což máme taky v našem programu.“ 

Čtěte také: „Sedm let dřu,“ postěžoval si Babiš. „Měl jsem se raději střelit do nohy“

Sdílet:

Hlavní zprávy

domov
×

Podobné články