Šestiletá dívka spadla z lanovky a utrpěla těžká zranění. Obvinili její babičku

Obvinění z nedbalosti

Šestiletá dívka spadla z lanovky a utrpěla těžká zranění. Obvinili její babičkuNOVÉ
Výsledky vyšetřování podle Sochorové ukázaly, že nepochybila obsluha nebo provozovatel lanové dráhy, ale doprovod dítěte Foto:

FOTO: Shutterstock

Domov

Echo24

Státní zastupitelství v Semilech podalo k soudu obžalobu na babičku šestileté dívky, která v lednu spadla ze sedačkové lanovky v krkonošském Harrachově na Semilsku. Vyplývá to z vyjádření Silvie Sochorové z Okresního státního zastupitelství v Semilech. Za přečin ublížení na zdraví z nedbalosti hrozí ženě až roční vězení.

Výsledky vyšetřování podle Sochorové ukázaly, že nepochybila obsluha nebo provozovatel lanové dráhy, ale doprovod dítěte. Obžalobu podala k soudu v Semilech ve středu.

Šestiletá dívka utrpěla těžké zranění po pádu z osmimetrové výšky letos 5. ledna dopoledne. Na čtyřsedačce vedoucí na Čertovu horu s ní jela nahoru babička a k nim si přisedl cizinec, který se jako svědek policii sám přihlásil.

Loni v únoru se obdobný případ stal v sousední Rokytnici nad Jizerou. Čtyřleté dítě spadlo z 11 metrů na umrzlý sníh, vyvázlo bez zranění. Dívka v době rozjezdu na sedačku pořádně nedosedla a nebyla v ní nijak zajištěná. Její matka ji proto přidržovala oběma rukama, dítě ale neudržela. „Zadokumentovali jsme to jako přestupek a řešila to drážní inspekce,“ řekla již dříve ČTK mluvčí policie Ivana Baláková.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Dívka je po 80metrovém pádu z vyhlídky nad bratislavským mostem v kritickém stavu