1 Nový projekt Marka Zuckerberga

Zuckerbergův vlastní podcast. Řeší v něm i regulaci technologických gigantů typu Facebook

, NOVÉ

Témata: , ,

Když se šéf Facebooku Mark Zuckerberg v rámci svého letošního novoročního předsevzetí nechal slyšet, že by se rád zaměřil na to, jakou roli hrají technologie v dnešní společnosti a že je možné řídit největší sociální síť světa „uváženě a lidsky“, asi jen málokdo věděl, co přesně tím myslí. Nyní jeho sliby nabírají konkrétnějších obrysů – Facebook spustil nový podcast, který Zuckerberg přímo moderuje.

Pořad nese název Tech & Society with Mark Zuckerberg a šéf firmy v něm s odborníky z oboru rozebírá dopady technologií na veřejnost. „Upozornění na nový podcast. Mark Zuckerberg letos uvádí diskuze o budoucnosti techniky a společnosti,“ lákal Facebook ve středu.  

V prvním díle podcastu Zuckerberg hovořil s Mathiasem Döpfnerem, s výkonným ředitelem společnosti Axel Springer, o dopadu sociálních sítí na žurnalistiku. Ve druhém, prozatím posledním díle, diskutoval zase s Jonathanem Zittrainem, profesorem práva z Harvardu, který se zabývá regulací technologických gigantů, jako je právě Facebook.

Podcast je prozatím dohledatelný jen na platformě Spotify a není jasné, jestli se ho firma chystá více promovat. 

Není to tak dlouho, co bylo o Facebooku hodně slyšet i ve spojitosti s bezpečnostním skandálem okolo analytické společnosti Cambridge Analytica. Ta podle zpráv neoprávněně získala informace o desítkách milionů uživatelů této sociální sítě. Pak je využila mimo jiné při vývoji softwarových nástrojů pro podporu volební kampaně současného amerického prezidenta Donalda Trumpa.

Zuckerberg v reakci na kritiku společnosti v posledních týdnech a měsících hlásal nápravu. Nedávno kupříkladu vyzval vlády a regulační úřady, aby dělaly více pro kontrolu toho, co se objevuje na internetu. Podle šéfa Facebooku je pro firmy samotné odpovědnost za kontrolu škodlivého obsahu příliš velkým soustem.

Čtěte také: Zuckerberg se vzdává odpovědnosti: Facebook má silný vliv, jsem pro větší regulace

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.