Létání vestoje? Nová sedadla zmenší o 12 cm prostor pro nohy

Létání vestoje? Nová sedadla zmenší o 12 cm prostor pro nohyNové
Svět

Stání v letadle

Echo24

Italská firma Avio Interiors představila na veletrhu v Hamburku prototyp nové verze sedadel pro letadla, které mají vyšší sklon, a cestující tak absolvují let téměř vestoje. Cílem návrhu je ušetřit co nejvíce místa, a tím umožnit vyšší obsazenost letadel. Podle vyjádření firmy, které cituje britský list Independent, bude komfort cestujících „přijatelný“.

Letadla vybavená těmito sedadly by měla pojmout až o 20 procent více cestujících díky tomu, že prostor na nohy lze zmenšit o 12 centimetrů oproti normálním sedadlům. Rozestup mezi sedadly tedy bude 58 centimetrů. Zavedeny by měly být pouze v letadlech, které jsou určeny pro krátké lety. Firma se chlubí tím, že jejich sedadla jsou dvakrát lehčí než ta klasická, a mají také jednodušší design, a tím snazší údržbu.

Uvedením nové verze sedadel reaguje firma na trend zmenšování prostoru pro nohy u mnoha leteckých společností. Šetřit místem se nesnaží jen nízkonákladové společnosti jako EasyJet či Ryanair, ale u kratších letů například i British Airways nebo American Airlines.

Čtěte také: Posmrtný život Kurta Cobaina

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.