2 úspěch českého tenisu

Češky znovu ovládly Fed Cup. Porazily Američanky 3:0

, AKTUALIZUJEME

Témata: , ,

České tenistky pojedenácté zvítězily ve Fed Cupu. Ve finále porazily Američanky 3:0 na zápasy. O poslední bod svedla boj Kateřina Siniaková se Sofií Keninovou, kterou porazila po setech 7:5, 5:7 a 7:5. Zápas trval 225 minut. Siniaková už v sobotu v pozici jedničky zdolala Alison Riskeovou 6:3 a 7:6. České hráčky získaly prestižní trofej ženského týmového tenisu už pošesté za osm let a počtvrté v Praze.

V případě neúspěchu byla nachystaná Barbora Strýcová, která by se utkala s Riskeovou. Strýcová při své reprezentační derniéře získala v sobotu první bod, když přehrála Keninovou 6:7, 6:1 a 6:4.

Český tým vyhrál nad USA po dlouhých třiatřiceti letech. Navázal tak na svou úspěšnou linii z let 2014–2016, kdy si připsal tři vítězství. Před triumfy z let 2011 a 2012 byla dlouhá pomlka, Češky ženskému týmovému tenisu předtím vládly v 80. letech pod vedením Heleny Sukové a později Jany Novotné.

Čtěte také: Daj-li medaili... Zeman vyznamená i bývalého tenistu Radka Štěpánka

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.