Španělsko vrátilo do Maroka část afrických migrantů, kteří se probili do Ceuty

Ceuta

Španělsko vrátilo do Maroka část afrických migrantů, kteří se probili do CeutyNOVÉ
migranti v Ceutě Foto:

Foto: Reuters

Svět

Španělská policie ve středu vrátila do Maroka 116 migrantů, kterým se týž den podařilo překonat bezpečnostní bariéru mezi Marokem a Ceutou, španělskou enklávou na severu Afriky. Informoval o tom deník La Vanguardia s odvoláním na španělské ministerstvo vnitra. Rabat s převzetím běženců souhlasil už ve středu.

Do Marockého království byli navráceni ve skupinkách po deseti na základě dohody, kterou Španělsko s Marokem uzavřelo v roce 1992.

K incidentu došlo ve středu ráno kolem deváté hodiny místního času. Hranici se pokusily zdolat tři stovky migrantů. Při překonávání plotu použili někteří z nich ostré předměty, kyselinu a nehašené vápno, čímž způsobili zranění sedmi španělským policistům.

Stalo se to na stejném místě, kudy před měsícem proniklo do Ceuty z marockého území přes 600 migrantů. I oni tehdy překonali dvojitý, šest metrů vysoký plot zakončený ostnatým drátem.

Španělské ministerstvo vnitra už po červencovém incidentu španělskou posádku na místě posílilo o dvě desítky mužů, pět vozů a helikoptéru s nočním viděním.

Čtěte také: Migranti zaútočili na španělské pohraničníky kyselinou a vápnem, přes sto jich překonalo hranici

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.