1 úspěch banky

J&T Banka zaznamenala nejlepší rok na českém trhu, čistý zisk dosáhl 2,2 miliardy

NOVÉ

Témata:

Historicky nejlepších čísel za své téměř dvacetileté působení na českém trhu dosáhla v roce J&T Banka. Oproti předchozímu roku banka více než zdvojnásobila svůj zisk, dosáhl 2,2 miliardy, bilanční suma dosáhla hodnoty 143 miliard, což je nárůst o více než 7 %. K výsledkům přispěl úspěch obchodů na pražské a bratislavské burze, zvyšuje se i zájem o investice.

Banka je dlouhodobým tvůrcem trhu pro akcie na pražské a bratislavské burze. Čisté zisky z těchto obchodů dosáhly za poslední rok 0,43 miliard, banka na trh uvedla dluhopisy v hodnotě téměř 16 miliard korun. Mezi nové emitenty dluhopisů patří mimo jiné společnost Sazka Group se svými pětiletými dluhopisy v objemu 200 milionů eur.

Zvýšený zájem klientů banka zaznamenala v oblasti klientských investic, objem majetku v podílových fondech banky meziročně stoupl o 43 % na 22,1 miliard. Tímto směrem plánuje banka podle generálního ředitele Štěpána Ašera pokračovat i letos.

„V letošním roce je pro banku hlavním úkolem zajištění dostatku investičních příležitostí. Jako banka jsme připraveni profinancovat až 24 miliard korun nových projektů. Vnímáme přetrvávající poptávku po nových investičních možnostech a naším úkolem je pro naše klienty takové nalézt a realizovat je,“ upřesnil plány banky Štěpán Ašer.

J&T Banka na českém trhu působí od roku 1998, zaměřuje se na služby privátního bankovnictví a finančního poradenství. V minulých letech získala několik ocenění, její fond J&T MONEY byl opakovaně v letech 2013, 2015 a 2016 vyhodnocen jako nejlepší v kategorii smíšených fondů soutěže Fincentrum & Forbes. V roce 2017 obhájila titul privátní banka roku. Je součástí evropského holdingu J&T Finance Group SE, do kterého dále patří slovenská pobočka, Slovenská poštová banka a banky J&T v Rusku, Chorvatsku a na Barbadosu.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtete také: Českým bankám se loni dařilo. Navýšily zisky o miliardy


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.