Nejen útok na Kvitovou. Muž, který napadl tenistku, jde do vězení v jiné kauze

Nejen útok na Kvitovou. Muž, který napadl tenistku, jde do vězení v jiné kauzeNOVÉ
Petra Kvitová Foto:

Foto: Shutterstock

Domov

Napadení Kvitové

Echo24

Prostějovský okresní soud poslal třiatřicetiletého Radima Žondru, který je obviněn z přepadení tenistky Petry Kvitové v jejím prostějovském bytě, na 2,5 roku do vězení v jiné kauze. Podle soudu dal tip trojici lupičů, která brutálně přepadla na Blanensku advokáta. Informovala o tom ve středu Mladá fronta Dnes. Muž svou vinu popíral, proti rozsudku se na místě odvolal.

Podle soudu dal tip lupičům, kteří v Lysicích vnikli do domu právníka, svázali ho lepicí páskou a pouty, bili teleskopickým obuškem, mučili a nakonec mu ukradli věci a peníze minimálně za 50 000 korun. Žondru usvědčil hlavně dopis, který mu jeden z lupičů adresoval z vězení a v němž ho označuje za tipaře. Dopis zadržela vězeňská služba.

Žondrovi přitížila skutečnost, že v té době byl ještě v podmínce. V minulosti byl totiž členem gangu, který na Moravě přepadával seniory, informuje deník. Pachatelé si osamělé důchodce tipovali při montování plastových oken. Žondra za to dostal sedm let vězení a podmínečně byl propuštěn na svobodu jen rok před loupeží v Blansku.

V případu přepadení tenistky Kvitové se nyní čeká na krok žalobce z brněnského krajského státního zastupitelství, který spis od policie převzal v srpnu. Případ je kvalifikovaný jako trestný čin vydírání s trestní sazbou pět až 12 let. Útočník Kvitovou přepadl 20. prosince 2016, tenistka utrpěla vážné poranění levé ruky. Podrobila se komplikované operaci šlach všech prstů a několika nervů v Ústavu chirurgie ruky a plastické chirurgie ve Vysokém nad Jizerou. Rekonvalescence trvala řadu měsíců, na turnaje se vrátila loni v květnu při French Open.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Jsem nevinný, tvrdí z vazby muž, který podle policie napadl tenistku Kvitovou

Kvitová děkuji policii. Zadržený útočník byl zřejmě drogově závislý recidivista