1 VOLEBNÍ PRÁVO

Žena z Texasu šla volit, i když byla v podmínce, dostala pět let

, NOVÉ

Témata: , , ,

Žena z Texasu byla odsouzena k pěti letům vězení za to, že šla v roce 2016 k volbám, přestože byla v podmínce. Informaci přinesl web The Guardian.

V době prezidentských voleb si žena odpykávala třetí rok z pětileté podmínky za daňové podvody, nebyla tak oprávněná volit. Ačkoliv její hlas nakonec nebyl započítán, soud vyřkl rozsudek pěti let vězení za pokus neoprávněně volit.

Žena totiž v takzaveném provizorním hlasovacím lístku, který dostanou lidé, o jejichž právu volit má komise pochybnosti, uvedla, že oprávněna volit je. Zatímco ženin obhájce tvrdil, že šlo o omyl, soud rozhodl, že tak učinila za účelem nelegálně volit. Žena vypověděla, že o zákazu volit pro lidi usvědčené ze zločinu nevěděla a nikdo ji o něm neinformoval.

Situace připomíná starší případ, v němž byla jiná obyvatelka Texasu odsouzena za nelegální účast při několika volbách na osm let, protože věřila, že z ní trvalé povolení k pobytu dělá občanku USA.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte dále: Nikulin byl klíčovou záležitostí, kterou jsem v Praze řešil, napsal Ryan

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.