1 Hillary Clintonová v Indii

VIDEO: Hillary Clintonová v Indii nezvládla cestu ze schodů, dvakrát upadla

, NOVÉ

Témata:

Bývalá první dáma USA a prezidentská kandidátka z roku 2016 Hillary Clintonová navštívila indické město Mandu, kde představuje svou novou knihu, v níž popisuje důvody své prohry v prezidentských volbách. Během pondělního programu ji potkala nepříjemná událost – dvakrát za sebou uklouzla na schodech. Do podobných problémů se dostala i před prezidentskými volbami, když video s její indispozicí oběhlo celý svět a mohlo přispět k jejímu neúspěchu. Informaci přinesly britské zpravodajské servery.

Kamery Clintonovou zachytily ve chvíli, kdy společně se svými spolupracovníky vycházela z paláce Jahaz Mahal v historickém městě Mandu. Po několika krocích po starých kamenných schodech však ztratila rovnováhu a uklouzla. Jeden z asistentů na situaci ihned zareagoval a nabídl Clintonové pomoc. Incident se za malou chvíli zopakoval ještě jednou. Clintonová si proto sundala boty a za pomoci dvou mužů schody opatrně sešla. Podívejte se na video:

Podobná situace mohla ovlivnit volby

V poslední době jde již o několikátý podobný incident. V roce 2016 ji zastihla nevolnost na pietní akci k výročí teroristického útoku v New Yorku v roce 2001. Clintonová tehdy akci předčasně opustila a po nějakou dobu nebylo jasné, co za jejími problémy stojí. Toho využil její konkurent v prezidentské volbě. V televizní debatě uvedl, že jemu se, vzhledem k jeho dobrému zdravotnímu stavu, nic podobného stát nemůže.

Další problémy Clintonovou potkaly před pěti měsíci, kdy se zranila v hotelovém pokoji v Londýně.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

,