2 Revitalizace Výstaviště

Po 40 letech zmizí z Výstaviště legendární horská dráha a ruské kolo

, AKTUALIZOVÁNO

Témata:

Atrakce, které dělaly radost dětem i dospělým čtyři desítky let, končí. Ruské kolo už se začalo rozebírat, horská dráha pojede nanejvýš do konce příštího týdne. Legendární celoroční atrakce musí kvůli revitalizaci areálu pražského Výstaviště zmizet do konce června. „Toto místo považujeme za prioritní, kde by mělo dojít k nějaké obnově,“ řekl pro server Echo24 Marek Vácha z Institutu plánování a rozvoje hlavního města Prahy.

Historická dráha Cyklon z roku 1974 a ruské kolo z roku 1981 patřily mezi celoroční atrakce pražského Výstaviště v Holešovicích. „Bezpochyby je můžeme zařadit mezi jedny z nejstarších atrakcí v celé Evropě. Celá spodní část areálu však prochází důkladnou revitalizací, proto budou tyto atrakce odstraněny,“ uvedl v prohlášení předseda představenstva Výstaviště Praha.

Ruské kolo se začalo rozebírat už minulý týden, horská dráha bude jezdit maximálně do konce příštího týdne. „Budeme jezdit ještě tak týden nebo dva a pak už to musíme začít rozebírat,“ řekl v rozhovoru pro server Aktualne.cz majitel dráhy Jaroslav Štaubert. Dodal, že ho situace mrzí a bere to jako zánik tradice. „Myslím, že tohle si ta dráha nezasloužila. Je jediná v republice a je stále bezproblémová,“ řekl Štaubert.

Na místě atrakcí vnikne pět zón. „Máme jasnou představu o tom, jak bude celé Výstaviště využité. Je tam zóna sport, relax a zábava,“ řekl serveru Echo24 mluvčí Institutu plánování a rozvoje Marek Vácha. Kromě těchto tří je v plánu ještě kulturní a kulturně komerční zóna. „Toto místo považujeme za prioritní, kde by mělo dojít k nějaké obnově,“ dodal s tím, že se na místo bude vypisovat obchodní soutěž.

Matějská pouť letos skončila 15. dubna. Na svých stránkách uvádí, že návštěvnost v posledních letech kolísá mezi sto a dvěma sty tisíci. Lidé se nemusí bát, že by o pouť příští rok přišli. „S Matějskou poutí samozřejmě počítáme i v dalších letech, je to oblíbená tradice nejen Pražanů, ale i návštěvníků z širšího okolí metropole,“ uvedl Pavel Klaška.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také:Praha 6 vybírá kupce pozemků za stovky milionů korun

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.