1 Smečka vlků v Sasku

Smečka vlků zabila přes čtyřicet ovcí 30 kilometrů od českých hranic

Nové

Témata: ,

Více než čtyři desítky ovcí a koz zabila v úterý na východě Saska smečka vlků. Další čtyři desítky chovaných zvířat se majitelům stáda zatím nepodařilo dohledat, informovala dnes televizní stanice n-tv. V Sasku žije nejvíce vlčích smeček z celého Německa.

Vlci napadli ovce a kozy v noci na úterý u vesnice Förstgen, která leží mezi Budyšínem (Bautzen) a Zhořelcem (Görlitz), asi 30 kilometrů severně od českých hranic. Místní obyvatelé ráno narazili na ovce zmateně pobíhající po okolí, majitelé zvířat následně na pastvině objevili zhruba čtyřicet mrtvých ovcí a koz. Foto zde.

Během úterý se majitelům podařilo dohledat šedesát zvířat, která překonala elektrický ohradník a pobíhala po okolí. Zhruba čtyřicet jich ale stále nenašli, a je tak možné, že i tato zvířata jsou po smrti.

Ovce a kozy patřící stejnému majiteli napadli vlci již loni v prosinci. Zabili tehdy osm zvířat, dalších 29 se už nikdy nepodařilo najít.

Stádo ovcí a koz chová ve východní Lužici ekologické středisko, kterému přežvýkavci slouží k šetrné údržbě vegetace v oblasti. „Samozřejmě nejsme jako ekologické středisko proti vlkům. Ovšem na problémy, které s jejich výskytem souvisí, je třeba pohlížet střízlivě a realisticky. Doufám, že tento případ povede ke změně přístupu,“ uvedla ředitelka střediska Antje Hertwecková. Saská vládní Křesťanskodemokratická unie (CDU) dlouhodobě volá po možnosti regulace počtu vlků v zemi.

Podle oficiálních údajů se v současnosti na území Německa vyskytuje 55 vlčích smeček, sedmnáct z nich žije v Sasku. Od roku 2009 bylo ve spolkové zemi sousedící s Českem ilegálně zastřelo osm vlků.

K útokům těchto divokých psovitých šelem na hospodářská zvířata v Německu občas dochází, aktuální případ z Förstgenu je ale svým rozsahem mimořádný, poznamenala agentura DPA.

Čtěte více: Unikátní nález z doby ledové: vlk má zachovalou srst. Chcete si jej pohladit, říká vědec


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.