1 tunely do židovského státu

Izraelská armáda našla pod hranicí s Libanonem šest tunelů. Měly sloužit k útokům

, NOVÉ

Témata: , ,

Izraelská armáda objevila šestý a poslední tunel pod hranicí s Libanonem. Podzemní chodby do Izraele vybudovali členové libanonského šíitského Hizballáhu a Izraelci začali chodby hledat v prosinci. Podle nich je chtěl Hizballáh použít k přeshraničním útokům.

Armádní mluvčí Jonatan Konrikus v neděli oznámil, že poslední nalezený tunel byl vůbec největší ze všech. Byl podle něj dlouhý několik set metrů a zasahoval hluboko do Izraele.

Armáda ve svém prohlášení uvedla, že operace určená k odhalení tunelů skončila a že nyní dohlédne na to, aby Hizballáh další tunely nebudoval.

O nálezech Izraelci informovali mírovou misi OSN UNIFIL, která od roku 1978 zajišťuje izraelsko-libanonskou hranici. Její zástupci už v prosinci konstatovali, že tunely jsou porušením rezoluce OSN, jíž byla v roce 2006 ukončena tehdejší druhá válka mezi Hizballáhem a Izraelem. V době, kdy izraelská armáda hledala tunely, UNIFIL znásobila hlídky, aby zajistila na hranici klid.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Piráti se mění. Z protestní strany se stává vlivná partaj. Chystají se jednat o stanovách

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.