„Dejte si pozor.“ Herec z Přátel má rakovinu ve čtvrtém stádiu a částečně ochrnul

NEMOCNÝ GUNTHER O SVÉ NEMOCI

„Dejte si pozor.“ Herec z Přátel má rakovinu ve čtvrtém stádiu a částečně ochrnul
Herec James Michael Tyler Foto: Shutterstock
Panorama

Echo24

Devětapadesátiletý herec James Michael Tyler, který se do povědomí diváků zapsal rolí Gunthera, majitele kavárny v seriálu Přátelé, se potýká s pokročilou rakovinou prostaty. Nemoc se zhoršila během pandemie koronaviru a momentálně je ve čtvrtém stádiu. Herec je od pasu dolů ochrnutý. Informoval o tom server CBS News. O své nemoci se rozhodl promluvil, aby na rakovinu upozornil a rozšířil povědomí o prevenci.

„Diagnostikovali mi pokročilý karcinom prostaty, který se rozšířil do kostí. S touto diagnózou se potýkám poslední tři roky. Je to čtvrté stadium rakoviny. Takže mě nemoc nakonec pravděpodobně dostane,“ řekl Tyler v rozhovoru pro televizi NBC.

Lékaři v začátcích léčili nemoc hormonální terapií, ale během koronavirové pandemie se nemoc začala zhoršovat a rozšířila se i do kostí a páteře. Herec následně ochrnul na spodní část těla.

Rakovina byla také důvod, proč se herec nezúčastnil nedávného natáčení setkání herců ze seriálu Přátelé. Objevil se pouze na videohovoru. „Bylo to opravdu takové hořkosladké. Byl jsem velmi rád, že mohu být u toho. Já se rozhodl, že tam nebudu fyzicky a objevím se prostřednictvím zoomu. Vlastně proto, že jsem nechtěl na sebe strhnout pozornost tím, že Gunther má rakovinu,“ řekl herec. Kolegové ze seriálu i producenti o jeho nemoci vědí.

Nyní se o své nemoci rozhodl promluvil, aby na rakovinu upozornil a rozšířil povědomí o prevenci. „U spousty mužů, pokud to zachytí brzy, je to snadno léčitelné. Nechci, aby lidé museli procházet tím, čím jsem prošel já. Není to snadné. Mým cílem je pomoct zachránit alespoň jeden život tím, že řeknu tuto zprávu. To je jediný důvod, proč jsem o tom promluvil veřejně,“ dodal.