10 Světový automobilový unikát

VIDEO: Nejdražší automobil na světě. Unikátní Bugatti se prodalo za 16,5 milionu eur

, NOVÉ

Témata:

Značka Bugatti se dočkala unikátního přírůstku. Supersport La Vulture Noir navazuje na model Bugatti 57 SC Atlantic a vyšel na 16,5 milionů eur (19 milionů dolarů, 422 milionů korun), což z něj dělá nejdražší automobil vůbec. Jedinečný kousek, představený v březnu v Ženevě, již má svého šťastného majitele.

Bugatti La Voiture Noir schovává pod kapotou standardní motor W16 8,0 l se čtveřicí turbodmychadel. Obdobně jako levnější Chiron, Chiron Sport či Divo se chlubí také výkonem 1500 koní a točivým momentem 1600 N.m. Znatelně vyšší cenovku si moderní supersport vysloužil za to, že jde o ručně postavený světový unikát.

Designově se místy vymyká jiným modelům značky Bugatti. Karoserie z uhlíkových vláken má velmi temnou a hluboce černou barvu, LED světla se posunula na vystouplé blatníky a na první pohled nejde přehlédnout ani šestice výfuků nad difuzorem. Neméně výrazná je i zadní část auta, na níž svítí červený pás a nápis Bugatti. 

Svého majitele získal automobil už na ženevské výstavě, který za černého predátora dal 16,5 milionů eur (19 milionů dolarů, 422 milionů korun). Společnost nicméně nezveřejnila detailnější jízdní parametry ani jméno nového vlastníka. Podle některých zdrojů však mohlo jít o vnuka Ferdinanda Porsche a někdejšího předsedy dozorčí rady Volkswagenu, Ferdinanda Piëcha.

Bugatti patří pod koncernem Volkswagen, který vlastní dalších 11 značek. Mezi ně se řadí osobní automobily Volkswagen, Audi, Seat, Škoda, Bentley, Lamborghini a Porsche, značky nákladních aut MAN a Scania a rovněž užitkové vozy Volkswagen a motocykly Ducati.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Wikipedie v Česku je vypnutá. Důvodem je protest proti změně autorského práva

Google dostal od Bruselu rekordní pokutu 1,49 miliardy eur kvůli internetové reklamě

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.