7 Mimořádný open air

Michal Prokop potřetí zve na festival Krásný ztráty live

, NOVÉ

Témata:

Již potřetí zve český zpěvák Michal Prokop na festival se spřátelenými kapelami, tentokrát na Statek Všetice ve Všeticích na Benešovsku. Vstupenky jsou v prodeji v síti Ticketportal. Mimořádný open air festival Krásný ztráty live proběhne ve dnech 9. a 10. srpna 2019. Kromě Prokopovy kapely Framus Five se na festivalu objeví i řada dalších zajímavých jmen. „U mladších se řídíme intuicí, ty starší již důkladně prověřil čas,“ uvedl zpěvák k výběru kapel.

Po vyprodaném Vánočním koncertu ve Foru Karlín, kam letos hudební příznivci vykoupili vstupenky v rekordním čase už dva měsíce před samotnou událostí, oznamuje Michal Prokop svůj největší plán na léto příštího roku. Je jím již třetí ročník festivalu Krásný ztráty live, pojmenovaný podle jednoho ze zpěvákových největších hitů s textem básníka Pavla Šruta, ale také podle Prokopovy talk show, již zpěvák uváděl celých čtrnáct let v České televizi.

Na Statku Všetice se v létě sejdou muzikanti všech generací – od zakladatelů české rockové scény přes představitele tradičních i progresivních stylů 70.-90. let až po zástupce současné mladé scény. Součástí bude i alternativní scéna navazující na tradici festivalu Všetická jízda. Vodítkem k výběru kapel není podle pořadatelů nikdy masová popularita, nýbrž excelentní kvalita, na které si Michal Prokop jako iniciátor festivalu a jeho spoludramaturg zakládá i ve vlastní tvorbě.

„I letos chceme na festival pozvat především ty hudebníky, kteří zásadně ovlivnili nebo ovlivňují českou rockovou muziku. U mladších se řídíme intuicí, ty starší již důkladně prověřil čas. Návštěvníkům samozřejmě opět zahrajeme i my, tedy Framus Five,“ láká na letní festival jeho garant Michal Prokop. Program festivalu slibují pořadatelé brzy zveřejnit.

Jednorázovým festivalem Krásný ztráty live oslavil Michal Prokop své 70. narozeniny v jedinečném prostředí amfiteátru pod hradem Loket. Druhé pokračování úspěšné akce, která neusiluje o každoroční tradici opakování na stejném místě, proběhlo v amfiteátru u zámku Konopiště. Příští rok se akce uskuteční potřetí a přesouvá se do jedné z nejmenších vesnic u nás, do prostorného areálu venkovského statku s moderním zázemím ve Všeticích na Benešovsku. Předprodej první vlny nejvýhodnějších vstupenek byl spuštěn v síti Ticketportal.

Z historie festivalu Krásný ztráty live

Poprvé festival proběhl v amfiteátru v západočeském Lokti pod kulisami stejnojmenného hradu v létě 2016. Michal Prokop zde za účasti svých muzikantských přátel oslavil sedmdesáté narozeniny. Na pódiu se v rámci jednoho večera vystřídala řada českých rockových legend jako Karel Kahovec, Vladimír Mišík, Roman Dragoun nebo skupina Progres 2. Druhý den byl ve znamení mladších kapel, které má Michal Prokop v oblibě, jako Electric Lady, Jananas, Zrní, Druhá tráva nebo Tata Bojs. Vyvrcholením festivalu byla koncertní premiéra rozsáhlé kompozice Město ER na text básníka Josefa Kainara. Tu zahrála skupina Framus Five společně s Karlovarským symfonickým orchestrem.

Skvělou atmosféru mezigeneračního setkání se podařilo zopakovat i podruhé v roce 2017 v přírodním areálu na Konopišti, kde oslavila padesátiny kapela Michala Prokopa Framus Five. Programová linie prvního večera tak byla dána: kromě hostitele vystoupily kapely, ve kterých se objevují jeho členové. Tedy Kukulín houslisty Jana Hrubého, Blues Band kytaristy Luboše Andršta, či Yo Yo Band, v němž hraje hned několik členů Framusu Five. Mezi dalšími účinkujícími festivalu byli například Monika Načeva s Michalem Pavlíčkem, Michal Ambrož se skupinou Hudba Praha, Precedens, Visací zámek, -123 minut, Kamil Střihavka nebo Sunflower Caravan.

Čtěte také: FOTOGALERIE: Vítězem ceny za architekturu je Administrativní budova ve Strančicích

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Echo Komplet

2 999 Kč

Získejte to nejlepší za méně jak 40% ceny! Díky tomuto balíčku si užijete unikátní web bez reklam EchoPrime, denní komentáře Echo24 a Týdeník Echo jak v digitální, tak v tištěné podobě

Více info
,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.