2 Národničení ve fotbale

Liverpool může ztratit svého top fotbalistu Salaha. Kvůli spekulacím o novém spoluhráči z Izraele

, NOVÉ

Témata: , ,

Fotbalový Liverpool může přijít o jednu ze svých největších hvězd. Egyptský reprezentant Mohamed Salah podle izraelských médií uvažuje o tom, že klub opustí, pokud se jeho vedení rozhodne na ostrovy přivést izraelského útočníka Moanese Daboura. Salah je svým odmítavým postojem k Izraeli známý už z minulosti.

Z egyptského záložníka se stala jedna z vůbec největších fotbalových osobností, ve své zemi je obdivován. Egypťané obecně se však na Izrael i desítky let po oficiálním ukončení arabsko-izraelských válek dívají nepřátelsky.

Dabour aktuálně hraje za rakouský Red Bull Salzburg, spekuluje se však, že by z kraje příštího roku mohl přijít na Anfield Road, což by podle mnohých znamenalo rozchod Salaha a současného lídra Premier League. Protim nim hovoří hlasy, podle nichž je Salah profesionál a nezáleží mu na tom, s kým by klub mohl podepsat smlouvu.

Egyptský reprezentant na sebe upozornil už v roce 2013, kdy se v dresu Basileje vyhnul předzápasovému podání ruky s hráči izraelského Maccabi Tel Aviv, když si upravoval kopačky. Tým i hráč se tehdy bránili, že nešlo o politické gesto, ale pouhou náhodu. 

Čtěte také: Zemřel Jozef Adamec, legenda československého fotbalu

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.