Útok kyselinou v erotickém klubu v Plzni. Dva muži a žena jsou v nemocnici

Útok kyselinou v erotickém klubu v Plzni. Dva muži a žena jsou v nemocniciAKTUALIZOVÁNO
Chemikálií byla podle neoficiálních informací kyselina sírová. Foto:

Ilustrační foto: Shutterstock

Domov

útok kyselinou

V erotickém klubu v Plzni dopoledne zaútočila žena na několik lidí chemikálií, pravděpodobně šlo o kyselinu. Při incidentu bylo zraněno celkem pět lidí, včetně ženy podezřelé z útoku, kterou policie zadržela. Vážná zranění chemikálií utrpěli osmadvacetiletý a devětatřicetiletý muž a asi čtyřicetiletá žena. Policie zdůraznila, že se nejedná o teroristický útok.

Muže převezli záchranáři na urgentní příjem plzeňské fakultní nemocnice, ženu přepravil vrtulník do pražské Fakultní nemocnice Královské Vinohrady na Kliniku popáleninové medicíny. 

Policejní mluvčí uvedla, že byla zadržena šestačtyřicetiletá žena, která je podezřelá z toho, že proti třem lidem použila zatím přesně nezjištěnou chemickou látku, pravděpodobně kyselinu. „O jakou konkrétní látku se jednalo, bude zjištěno na základě výsledků expertiz. Prověřováním veškerých skutečností, které mají souvislost s tímto případem, se nyní zabývají kriminalisté a s ohledem na probíhající trestní řízení není možné sdělit k případu bližší informace,“ dodala odpoledne.

Oba vážně zranění muži jsou hospitalizovaní v Plzni, jejich stav je podle mluvčí fakultní nemocnice Gabriely Levorové stabilizovaný. Mluvčí vinohradské nemocnice Hana Vránová řekla, že žena byla poleptána kyselinou, její zranění není rozsáhlé a je ve stabilizovaném stavu.

Událost se stala v domě na Americké třídě v centru města. Zraněných nakonec záchranáři ošetřili celkem pět. Kromě tří lidí zasažených chemikálií i další dva lidi. „Na místě další dvě osoby – útočnice sama lehce zraněná kyselinou. Pak ještě muž s úrazem hlavy bez zasažení kyselinou,“ uvedl Robin Šín ze záchranné služby. Brejcha doplnil, že oba tito lehce zranění jsou v péči chirurgů fakultní nemocnice. Z policejních vyjádření vyplývá, že celý incident nejspíš souvisel s předchozí roztržkou v klubu, při které byl na hlavě zraněn jeden muž.

Chemikálií byla podle prvotních neoficiálních informací asi kyselina sírová. Lidé na místě události tvrdili, že po předchozím konfliktu zřejmě útočila prostitutka z nočního klubu. Zasahovalo několik posádek záchranářů, policie a hasičů. Řídící důstojník krajských hasičů Pavel Musil řekl, že hasiči pomáhali s první pomocí a po ukončení policejního vyšetřování prostor dekontaminovali.

Není to poprvé, co se v Plzni odehrál útok kyselinou. V listopadu 2013 napadl taxikář svou bývalou přítelkyni. Podle rozsudku neunesl dřívější rozchod. Na ženu si počkal před bytem, když nasedla do auta, otevřel dveře a vylil na ni kyselinu sírovou. Maskoval si obličej. Soudy mu vyměřily 23 let vězení. Napadená útok přežila, má ale těžké doživotní následky.

Kyselinové útoky se staly i na Moravě a v Praze. Koncem srpna 2014 poleptal osmačtyřicetiletý muž v Praze svou expřítelkyni, podle policistů ji nejprve polil kyselinou chlorovodíkovou, pak louhem na čištění odpadů a nakonec kbelíkem vody. Poté ji ještě oloupil. Za útok, po kterém má oběť doživotní následky, byl později souzen a hrozilo mu doživotí, ještě před vynesením verdiktu ale spáchal v dubnu 2015 ve vazbě sebevraždu. V březnu 2012 polil jedenačtyřicetiletý muž z Třince na Frýdecko-Místecku svou manželku. Ženě se ale podařilo částečně uskočit, a útok tak neměl tragické následky.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Musk odešel z Facebooku. Smazal stránky SpaceX a Tesly s miliony sledujících

Související články