1 TROLLING

Kladivo na trolly. Zakladatel „alternativního“ webu musí do vězení za šikanu novinářky

, NOVÉ

Témata: , , ,

Zakladatel proruského, pravicového, alternativního webu MV-Lehti si odsedí téměř dvouletý trest poté, co ho soud uznal vinným ze zveřejňování urážlivého a hanobícího obsahu na adresu investigativní novinářky, která psala o praxi tzv. trollích farem v Rusku. Soud uložil tresty i dvěma dalším lidem, informuje Deutsche Welle.

Internetovým útokům proti své osobě musela čelit finská investigativní novinářka Jessikka Aro od roku 2014 poté, co udělala několik rozhovorů s pracovníky tzv. „trollích farem“ v ruském Petrohradu, které platili za šíření falešných zpráv napříč sociálními sítěmi. Jessikka Aro byla jednou z prvních lidí, kteří upozornili na existenci těchto „farem“.

V následujících čtyřech letech se na internetu začaly objevovat její osobní údaje včetně lékařských zpráv či aktuální polohy. Dostala také řadu výhrůžek smrtí i zprávy od člověka, který předstíral, že je její dávno zesnulý otec. Po zveřejnění rozhovorů o ní server MV-Lehti vydal řadu negativních zpráv, včetně těch, které se ji snažily vylíčit jako drogově závislou osobu. 

Zakladatel serveru MV-Lehti Ilja Janitskin si odsedí 22 měsíců ve vězení, spolu s dalšími dvěma odsouzenými pracovníky MV-Lehti pak musí zaplatit kompenzace ve výši 136 000 euro (kolem 3,5 milionu korun).


Čtěte dále: Na jihu Ruska se do moře zřítil výcvikový letoun L-39 české výroby

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.