1 Spor kvůli migrantům

Mezinárodní skandál: Francouzští policisté vysadili migranty v Itálii. Je to urážka, zuří Salvini

NOVÉ

Témata: , ,

Francouzské úřady přiznaly, že automobil francouzského četnictva skutečně minulý týden na italské území bez povolení převezl dva migranty a vysadil je v lese hned za hranicemi. Podle šéfky regionální prefektury se jednalo o chybu a nedopatření. Italské představitele ale francouzské vysvětlení incidentu rozhořčilo, uvedla agentura ANSA.

O případu převezených migrantů informovala italská média v pondělí. Italská policie z horského střediska Claviere u hranic s Francií v pátek zaznamenala, jak z dodávky francouzských četníků vystupuje v zalesněné oblasti na italské straně dvojice mužů, patrně migrantů z Afriky. Dodávka pak přejela zpět do Francie. Italští policisté celou událost natočili a věc poté začala vyšetřovat turínská prokuratura.

Italská vláda žádala francouzskou stranu o vysvětlení, a do věci se dokonce vložil sám ministr vnitra a šéf protiimigrační strany Liga Matteo Salvini.

Prefektka dotčeného francouzského regionu Cecile Bigotová-Dekeyzerová přiznala, že francouzští četníci skutečně dva migranty za hranicemi z auta vyložili. Podle ní se ale jednalo o „chybu“, jejíž důvod ještě bude potřeba objasnit. Podle ní četníci oblast dobře neznali.

„Když vysadíte migranty v italském lese, nemůžete to přece nazvat chybou nebo incidentem. To, co se odehrálo v Claviere, je bezprecedentní urážka Itálie,“ napsal dnes na facebooku Salvini. „Ptám se, zda mezinárodní organizace OSN počínaje a EU konče nepovažují za nepřijatelné, že někdo nechá lidi na opuštěném místě, aby si sami poradili. Je to mezinárodní ostuda a pan Macron nemůže dělat, jako by se nic nestalo. Žádnou omluvu nepřijmeme,“ dodal.

Nová italská vládní koalice Hnutí pěti hvězd a Ligy nastavila vlivem Salviniho od počátku mandátu tvrdou linii migrační politiky. Italové například zavřeli přístavy lodím neziskových organizací, Salvini prosadil přísný dekret o migraci a naposledy jeho ministerstvo zarazilo imigrační program kalábrijského města Riace, které bylo dáváno za vzor integrace.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také:

V Turecku havaroval nákladní vůz s migranty, 22 mrtvých

Konec „Eldoráda“? Migranti musí pryč z italského Riace, které bylo vzorem integrace


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.