1 PYROTECHNIKA

Oblíbená pyrotechnika z Česka. Použili ji také útočníci na kancelář AfD

, , NOVÉ

Témata: , , , ,

Trojice mužů, která je podezřelá z lednového útoku na kancelář protiimigrační strany Alternativa pro Německo (AfD) v saském Döbelnu, použila kulovou pumu koupenou v České republice. Státní zastupitelství v Chemnitzu proti nim v souvislosti s tímto činem vzneslo žalobu, informovala agentura DPA. Informace, že k trestným činům byla v Německu použita pyrotechnika koupené v Česku či Polsku, se v tamním tisku objevily opakovaně už dříve.

Dva muži ve věku 29 a 33 let jsou obžalováni z toho, že způsobili explozi výbušniny, dále z pokusu o žhářství, poškození cizí věci a z porušení zákona o výbušninách. Třetího pak státní zástupce obžaloval z toho, že jim napomáhal. Bližší informace o nich prokuratura nezveřejnila.

Tito muži podle žalobců 3. ledna na parapetu u kanceláře AfD odpálili kulovou pumu z Česka. Výbuch vyrazil skleněnou výlohu do vnitřku místnosti, a část jejího vybavení tak byla silně poničena. Exploze poškodila i dvě auta zaparkovaná před budovou a dvě okna v nedalekém bytě. Celkovou škodu policie vyčíslila na 16 000 eur (asi 410 000 Kč).

Kdy tito muži půjdou před soud, není zatím jasné.

AfD se v Sasku terčem útoku stala také loni v prosinci, kdosi poškodil její kancelář ve městě Borna. Loni v září se zase terčem vandalismu stala kancelář člena Spolkového sněmu za tuto stranu v Chemnitzu.
 

Čtěte dále: Němečtí poslanci bez nožů. V Bundestagu zakážou zbraně

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

, ,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.