Oblíbená pyrotechnika z Česka. Použili ji také útočníci na kancelář AfD

PYROTECHNIKA

Oblíbená pyrotechnika z Česka. Použili ji také útočníci na kancelář AfDNOVÉ 1
Svět

Echo24

Trojice mužů, která je podezřelá z lednového útoku na kancelář protiimigrační strany Alternativa pro Německo (AfD) v saském Döbelnu, použila kulovou pumu koupenou v České republice. Státní zastupitelství v Chemnitzu proti nim v souvislosti s tímto činem vzneslo žalobu, informovala agentura DPA. Informace, že k trestným činům byla v Německu použita pyrotechnika koupené v Česku či Polsku, se v tamním tisku objevily opakovaně už dříve.

Dva muži ve věku 29 a 33 let jsou obžalováni z toho, že způsobili explozi výbušniny, dále z pokusu o žhářství, poškození cizí věci a z porušení zákona o výbušninách. Třetího pak státní zástupce obžaloval z toho, že jim napomáhal. Bližší informace o nich prokuratura nezveřejnila.

Tito muži podle žalobců 3. ledna na parapetu u kanceláře AfD odpálili kulovou pumu z Česka. Výbuch vyrazil skleněnou výlohu do vnitřku místnosti, a část jejího vybavení tak byla silně poničena. Exploze poškodila i dvě auta zaparkovaná před budovou a dvě okna v nedalekém bytě. Celkovou škodu policie vyčíslila na 16 000 eur (asi 410 000 Kč).

Kdy tito muži půjdou před soud, není zatím jasné.

AfD se v Sasku terčem útoku stala také loni v prosinci, kdosi poškodil její kancelář ve městě Borna. Loni v září se zase terčem vandalismu stala kancelář člena Spolkového sněmu za tuto stranu v Chemnitzu.
 

Čtěte dále: Němečtí poslanci bez nožů. V Bundestagu zakážou zbraně

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.