1 policie na gymnáziu

Vyhrožoval „vystřílením“ školy? Policie zasahovala na pražském gymnáziu

, , původní zpráva

Témata: ,

Na soukromém gymnáziu EDUCAnet Praha na pražském Chodově v úterý dopoledne zasahovala policie. Kvůli podezření z nebezpečného vyhrožování byl na základě oznámení výchovného poradce ze školy odvezen jeden student k psychiatrickému vyšetření. Na incident upozornil server Echo24 jiný student školy, který tvrdil, že podezřelý chtěl školu „vystřílet“. Informaci o zadržení studenta potvrdilo serveru Echo24 vedení školy i policie.

Mluvčí pražské policie Tomáš Hulan serveru Echo24 potvrdil, že policie opravdu zasahovala v pražské škole v ulici Roztylská na základě informací výchovného poradce školy, který policii upozornil, že může docházet k nebezpečnému vyhrožování. „S dotyčným studentem jsme tu situaci řešili přímo ve školském zařízení. Následně byl převezen k příslušnému lékaři k vyšetření. V dané věci nemůžeme být více konkrétní s ohledem na to, že se jedná o osobu mladistvou,“ uvedl mluvčí policie pro Echo24.

„V tuto chvíli nelze jednoznačně říci, zda se někdo něčeho opravdu dopustil. Abychom mohli provést veškeré úkony k prověření a prošetření celé té situace, musíme zahájit úkony trestního řízení. Neznamená to, že by se někdo čehokoliv dopustil. Nicméně k tomu, abychom mohli provést veškeré úkony potřebné k řádnému objasnění situace, zahájíme úkony z podezření z trestného činu nebezpečné vyhrožování,“ dodal Tomáš Hulan.

Informaci serveru Echo24 potvrdil i ředitel školy Jakub Pour: „Můžu potvrdit, že informace, které policie podala, jsou pravdivé.“ Přesto ředitel ujišťoval, že nešlo o nic závažného: „Nic závratného to nebylo, nic nebezpečného se nestalo, nikomu nic nehrozilo. Policie tam byla a to je vše, co vám k tomu můžu říct.“ Pour zároveň potvrdil, že policii zavolal některý z pracovníků školy, více upřesnit nechtěl.

Informaci o tom, že chtěl některý ze studentů „vystřílet“ školu, a proto si pro něj policie přišla přímo do třídy, předal serveru Echo24 jiný ze studentů. „Já bych vás chtěl informovat, že někdo chtěl vystřílet školu a policie ho zatkla přímo ve třídě,“ zavolal anonymní student do redakce. „Stalo se to dnes před pár hodinami,“ upřesnil. Za finanční odměnu nabízel i dodání fotek z policejního zásahu a bližší informace. Na požadavky podnikavého studenta redakce odmítla přistoupit.

Čtěte také: V Milovicích postřelili během airsoftové hry člověka skutečnou zbraní

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Z nového čísla Nakonec zvýší daně. Babišovi došly zdroje, přesto občanům dál slibuje miliardy

Echo týdne: Trump, Petříček a sníh ● Komentář: Vysoké mzdy zastavily průmysl ● Svět: Pekelný festival v Karibiku ● Recenze: Z časů, kdy to měli rádi horké

Rozpadají se nám těla i duše Neumíme lidi vracet do života, říká Pavel Kolář
Zelená školačka Kdo podnítil mezinárodní hnutí záškoláků?
, ,

Vážení čtenáři,
internetový deník Echo24 se rozhodl změnit podobu čtenářských diskuzí pod texty, které na našich stránkách publikujeme. Diskuzí se nově mohou účastnit pouze ti čtenáři, kteří jsou přihlášení a kteří mají zaplacený nějaký typ předplatného. To si můžete pořídit již od 149 korun měsíčně zde.

K tomuto kroku jsme se rozhodli kvůli neúměrně velkému počtu diskutujících, kteří nerespektovali pravidla slušné diskuze, napadali ostatní diskutéry a podobně. Navíc používali i různé anonymizéry, které jim umožňovaly se do diskuze vrátit i poté, co jim redakce jejich účet zablokovala.

Kvůli malému počtu členů redakce nebylo v našich silách neustále procházet všechny diskuze a mazat urážlivé či jinak nevhodné příspěvky. Slušní diskutující jsou nadále na našich stránkách vítáni.