1 policie na gymnáziu

Vyhrožoval „vystřílením“ školy? Policie zasahovala na pražském gymnáziu

, , původní zpráva

Témata: ,

Na soukromém gymnáziu EDUCAnet Praha na pražském Chodově v úterý dopoledne zasahovala policie. Kvůli podezření z nebezpečného vyhrožování byl na základě oznámení výchovného poradce ze školy odvezen jeden student k psychiatrickému vyšetření. Na incident upozornil server Echo24 jiný student školy, který tvrdil, že podezřelý chtěl školu „vystřílet“. Informaci o zadržení studenta potvrdilo serveru Echo24 vedení školy i policie.

Mluvčí pražské policie Tomáš Hulan serveru Echo24 potvrdil, že policie opravdu zasahovala v pražské škole v ulici Roztylská na základě informací výchovného poradce školy, který policii upozornil, že může docházet k nebezpečnému vyhrožování. „S dotyčným studentem jsme tu situaci řešili přímo ve školském zařízení. Následně byl převezen k příslušnému lékaři k vyšetření. V dané věci nemůžeme být více konkrétní s ohledem na to, že se jedná o osobu mladistvou,“ uvedl mluvčí policie pro Echo24.

„V tuto chvíli nelze jednoznačně říci, zda se někdo něčeho opravdu dopustil. Abychom mohli provést veškeré úkony k prověření a prošetření celé té situace, musíme zahájit úkony trestního řízení. Neznamená to, že by se někdo čehokoliv dopustil. Nicméně k tomu, abychom mohli provést veškeré úkony potřebné k řádnému objasnění situace, zahájíme úkony z podezření z trestného činu nebezpečné vyhrožování,“ dodal Tomáš Hulan.

Informaci serveru Echo24 potvrdil i ředitel školy Jakub Pour: „Můžu potvrdit, že informace, které policie podala, jsou pravdivé.“ Přesto ředitel ujišťoval, že nešlo o nic závažného: „Nic závratného to nebylo, nic nebezpečného se nestalo, nikomu nic nehrozilo. Policie tam byla a to je vše, co vám k tomu můžu říct.“ Pour zároveň potvrdil, že policii zavolal některý z pracovníků školy, více upřesnit nechtěl.

Informaci o tom, že chtěl některý ze studentů „vystřílet“ školu, a proto si pro něj policie přišla přímo do třídy, předal serveru Echo24 jiný ze studentů. „Já bych vás chtěl informovat, že někdo chtěl vystřílet školu a policie ho zatkla přímo ve třídě,“ zavolal anonymní student do redakce. „Stalo se to dnes před pár hodinami,“ upřesnil. Za finanční odměnu nabízel i dodání fotek z policejního zásahu a bližší informace. Na požadavky podnikavého studenta redakce odmítla přistoupit.

Čtěte také: V Milovicích postřelili během airsoftové hry člověka skutečnou zbraní

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Z nového čísla Podzim populistů. Blíží se předčasné volby do rakouského parlamentu

Echo týdne: Drak, babička a televize ● Komentář: Co znamená vypuštění strnada ● Recenze: Zachovej nám...? ● Rozhovor: Tarantinovo rekviem za Hollywood

V nerovném zápase s kultem lidstva Za úsilím převychovat společnost se skrývá agrese
V Číně už se Velký bratr stal skutečností O Orwellovi v praxi s expertem na Čínu Erpingem Zhangem
, ,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.