Skvělý obrat. Čeští hokejisté rozdrtili na MS Lotyše 6 : 3

Hokejové mistrovství

Skvělý obrat. Čeští hokejisté rozdrtili na MS Lotyše  6 : 3NOVÉ
Češi v zápase s Lotyšskem Foto:

1

Čeští hokejisté porazili v důležitém utkání na mistrovství světa Lotyšsko 6:3, přestože po první třetině prohrávali 0:2. Druhou část ale svěřenci Miloše Říhy vyhráli drtivě 4:0 a po čtyřech zápasech mají v bratislavské skupině B na kontě devět bodů.

Lotyši, kteří šli do zápasu rovněž s šestibodovým ziskem, využili dvě přesilovky zásluhou Mikse Indrašise a Laurise Darzinše. Ve 26. minutě načal obrat rovněž v početní výhodě bek Filip Hronek. Další góly přidali do druhé přestávky Jan Kovář, Jakub Voráček a Jakub Vrána.

Pojistku pak ve třetím dějství přidal Dominik Simon. Darzinš pak sice opět v přesilovce v 56. minutě snížil, ale jakékoliv drama odmítl znovu kapitán Voráček, jenž si vedle dvou gólů připsal i dvě nahrávky.

V dalším utkání narazí Říhův tým hned v pátek na Itálii. Nováček mezi elitou za čtyři vystoupení ve slovenské metropoli ještě nezískal ani bod při hrozivém skóre 0:30. Zápas začne ve 20:15.

ČR - Lotyšsko 6:3 (0:2, 4:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 26. Hronek (Voráček), 32. Jan Kovář (Palát, Zámorský), 38. Voráček (Simon, Hronek), 39. Vrána (Faksa, Gudas), 46. Simon (Voráček, Frolík), 59. Voráček (Frolík, Simon) - 7. Indrašis (Darzinš, Cibulskis), 14. Darzinš (Balcers, Cibulskis), 56. Darzinš (Cibulskis). Rozhodčí: Gouin (Kan.), Tufts - Oliver (oba USA), Goljak (Běl.). Vyloučení: 7:2, navíc Bičevskis a Darzinš (oba Lotyšsko) oba 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:3. Diváci: 9084.