1 Krize ve Venezuele

Venezuela prohlásila německého velvyslance za nežádoucí osobu, do 48 hodin má opustit zemi

, NOVÉ

Témata: , ,

Venezuelská vláda ve středu označila německého velvyslance v Caracasu Daniela Krienera za nežádoucí osobu a požaduje, aby do 48 hodin odcestoval. Německo krok Caracasu označilo za nepochopitelný a velvyslance povolalo zpět do Berlína na konzultace.

Kriener se vměšoval do vnitřních záležitostí Venezuely, a proto byl prohlášen za nežádoucí osobu, oznámilo podle agentury DPA venezuelské ministerstvo zahraničí na svých internetových stránkách.

„Venezuela považuje za nepřijatelné, aby se zahraniční diplomat na jejím území choval spíše jako nějaký politický vůdce ve shodě se spikleneckou agendou extremistické části venezuelské opozice,“ citovala DPA ze zveřejněného prohlášení ministerstva zahraničí.

Berlín reagoval velmi kriticky. „Je to nepochopitelné rozhodnutí, které situaci vyhrocuje, a nepřispívá k uvolnění,“ uvedl šéf německé diplomacie Heiko Maas (SPD). Zdůraznil, že evropské země nadále podporují opozičního vůdce Juana Guaidóa.

DPA připomněla, že Kriener společně s dalšími diplomaty evropských a latinskoamerických zemí a rovněž Spojených států v pondělí čekal na caracaském letišti na návrat Guaidóa. Očividně tak chtěli zabránit pravděpodobně chystanému zatčení Guaidóa, který se prohlásil prozatímním šéfem státu a zintenzivňuje svou kampaň za odstranění režimu prezidenta Nicoláse Madura.

Německý ministr zahraničí Maas ve středu práci Krienera v posledních dnech vysloveně označil za vynikající.

Čtěte také: Spojené státy abstinentské

Echo Komplet

2 999 Kč

Získejte to nejlepší za méně jak 40% ceny! Díky tomuto balíčku si užijete unikátní web bez reklam EchoPrime, denní komentáře Echo24 a Týdeník Echo jak v digitální, tak v tištěné podobě

Více info
,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.