Po střelbě v centru Vídně zůstali dva mrtví. Svědci mluví o popravě, slyšeli prý balkánský jazyk

Po střelbě v centru Vídně zůstali dva mrtví. Svědci mluví o popravě, slyšeli prý balkánský jazykAKTUALIZUJEME
Policisté a zdravotníci na místě střelby Foto:

Foto: Reuters

Svět

Střelba ve Vídni

drbjhr

Bilance páteční střelby ve Vídni se změnila z jednoho mrtvého a jednoho těžce zraněného na dvě oběti na životech. Incident se odehrál u restaurace Figlmüller v centru města.  S odvoláním na zdravotníky o tom informovaly veřejnoprávní stanice ORF a agentura APA. Muž, který střílel, je na útěku a policisté po něm pátrají. Motiv jeho činu zatím není jasný. Policie nicméně vyloučila, že by šlo o teroristický čin. Naznačila, že se spíše jednalo o „cílený trestný čin“. Podle provozovatele restaurace, před kterou se střílelo, muži před tím společně obědvali. Svědci střelbu líčili jako „popravu“. České ministerstvo zahraničí nemá v současnosti informace, že by mezi postiženými byli Češi.

„Kolem 13:30 byly nalezeny dvě osoby se střelnými zraněními v centru města v oblasti Lugecku,“ uvedla na twitteru vídeňská policie. Lugeck je malé náměstíčko v blízkosti centrálního náměstí s katedrálou svatého Štěpána. „Mužský podezřelý vystřelil na dvě oběti. Jedna osoba zemřela, druhá byla vážně poraněna. Nyní probíhá pátrání,“ dodala vídeňská policie. Ta předpokládá, že se s incidentem rychle vypořádá, ve městě probíhá rozsáhlá policejní akce.

Podle rakouských médií se po střelc pátrá nejen v okolí místa činu, policisté uzavřeli několik oblastí města. Podle některých médií, která se odvolávají na svědky, odjel z místa činu autem, černým mercedesem.

„Jsme v kontaktu s naším velvyslanectvím ve Vídni. V tuto chvíli nemáme žádné zprávy o tom, že by mezi postiženými byli čeští občané,“ řekl ČTK Michal Bucháček z tiskového odboru Černínského paláce.

Server oe24 uvedl, že obě oběti byly zasaženy do hlavy.

Ke střelbě došlo před známou restauraci Figlmüller. Podle jejího provozovatele Haralda Prochazky, který hovořil s online televizí Österreich, všichni tři muži před tragickou střelbou v podniku společně jedli a poté ji společně v klidu opustili. Svědek události, který hovořil s agenturou Reuters a představil se jí jako litevský novinář, řekl, že slyšel jednoho ze zúčastněných hovořit slovanským jazykem. Nedokázal ale určit jakým. Některá média píší o jazacích, jimiž se mluví v Bosně. Jiní svědci rakouským médiím řekli, že slyšeli pět až deset výstřelů.

Okolí místa činu bylo uzavřeno, hlídkují tam těžce ozbrojení policisté a nad lokalitou létá vrtulník.

Čtěte také: Pozůstalí českého zesnulého horníka mají nárok na odškodné. Poláci jen na pohřebné

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Související články