1 Střelba ve Vídni

Po střelbě v centru Vídně zůstali dva mrtví. Svědci mluví o popravě, slyšeli prý balkánský jazyk

, , AKTUALIZUJEME

Témata: , , ,

Bilance páteční střelby ve Vídni se změnila z jednoho mrtvého a jednoho těžce zraněného na dvě oběti na životech. Incident se odehrál u restaurace Figlmüller v centru města.  S odvoláním na zdravotníky o tom informovaly veřejnoprávní stanice ORF a agentura APA. Muž, který střílel, je na útěku a policisté po něm pátrají. Motiv jeho činu zatím není jasný. Policie nicméně vyloučila, že by šlo o teroristický čin. Naznačila, že se spíše jednalo o „cílený trestný čin“. Podle provozovatele restaurace, před kterou se střílelo, muži před tím společně obědvali. Svědci střelbu líčili jako „popravu“. České ministerstvo zahraničí nemá v současnosti informace, že by mezi postiženými byli Češi.

„Kolem 13:30 byly nalezeny dvě osoby se střelnými zraněními v centru města v oblasti Lugecku,“ uvedla na twitteru vídeňská policie. Lugeck je malé náměstíčko v blízkosti centrálního náměstí s katedrálou svatého Štěpána. „Mužský podezřelý vystřelil na dvě oběti. Jedna osoba zemřela, druhá byla vážně poraněna. Nyní probíhá pátrání,“ dodala vídeňská policie. Ta předpokládá, že se s incidentem rychle vypořádá, ve městě probíhá rozsáhlá policejní akce.

Podle rakouských médií se po střelc pátrá nejen v okolí místa činu, policisté uzavřeli několik oblastí města. Podle některých médií, která se odvolávají na svědky, odjel z místa činu autem, černým mercedesem.

„Jsme v kontaktu s naším velvyslanectvím ve Vídni. V tuto chvíli nemáme žádné zprávy o tom, že by mezi postiženými byli čeští občané,“ řekl ČTK Michal Bucháček z tiskového odboru Černínského paláce.

Server oe24 uvedl, že obě oběti byly zasaženy do hlavy.

Ke střelbě došlo před známou restauraci Figlmüller. Podle jejího provozovatele Haralda Prochazky, který hovořil s online televizí Österreich, všichni tři muži před tragickou střelbou v podniku společně jedli a poté ji společně v klidu opustili. Svědek události, který hovořil s agenturou Reuters a představil se jí jako litevský novinář, řekl, že slyšel jednoho ze zúčastněných hovořit slovanským jazykem. Nedokázal ale určit jakým. Některá média píší o jazacích, jimiž se mluví v Bosně. Jiní svědci rakouským médiím řekli, že slyšeli pět až deset výstřelů.

Okolí místa činu bylo uzavřeno, hlídkují tam těžce ozbrojení policisté a nad lokalitou létá vrtulník.

Čtěte také: Pozůstalí českého zesnulého horníka mají nárok na odškodné. Poláci jen na pohřebné

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

, ,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.