1 WALL STREET

Akcie Apple pod tlakem. Za den se propadly o více než 6 %

AKTUALIZOVÁNO

Témata: ,

Americké akcie v pátek oslabily po předchozích třech nárůstech za sebou. Na poklesu se velkou měrou podílela technologická společnost Apple, která se dostala pod tlak kvůli neuspokojivému výhledu.

Dow Jonesův index, který zahrnuje akcie třiceti předních amerických podniků, ztratil 0,43 procenta a obchodování uzavřel na 25.270,83 bodu. Širší index S&P 500 se snížil o 0,63 procenta na 2723,06 bodu a index technologického trhu Nasdaq Composite klesl dokonce o 1,04 procenta na 7356,99 bodu.

Za celý týden se nicméně Dow Jonesův index zvýšil o téměř 2,4 procenta. To představuje jeho nejvýraznější týdenní nárůst od letošního června, napsala agentura Reuters.

Akcie společnosti Apple se propadly o 6,6 procenta. Podle agentury AP tak zaznamenaly nejprudší jednodenní pokles za více než čtyři roky. Investory zklamal odhad tržeb podniku pro nynější čtvrtletí, které zahrnuje klíčovou vánoční sezonu.

Tržní hodnota podniku se tak při uzavření obchodování nacházela pod hranicí jednoho bilionu dolarů (zhruba 22,7 bilionu Kč). V srpnu se Apple stal první americkou veřejně obchodovanou firmou, která tuto hranici pokořila.

Na devizovém trhu dolar posílil vůči euru i japonskému jenu, podpořily ho příznivé údaje o říjnovém vývoji trhu práce ve Spojených státech. Kolem 21:30 SEČ jednotná evropská měna vůči dolaru ztrácela zhruba desetinu procenta a pohybovala se těsně pod 1,14 USD.


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.