V létě bychom snad mohli vyjet na dovolenou, říká Babiš. Cesty na chaty o Velikonocích ještě zváží

CESTOVÁNÍ NAVZDORY PANDEMII

V létě bychom snad mohli vyjet na dovolenou, říká Babiš. Cesty na chaty o Velikonocích ještě zváží
Andrej Babiš při loňské dovolené na Krétě Foto: Facebook Andreje Babiše
3
Domov
Echo24
Sdílet:

Premiér Andrej Babiš (ANO) doufá, že by se Češi mohli dostat letos v létě na dovolenou. Uvedl to v pořadu Nový den televize CNN Prima News. Klíčové budou Velikonoce. Babiš ale přiznal, že loni situaci v době prázdnin vláda podcenila a nechce tak zatím nic slibovat.

„Musíme společně zabrat a v létě ta dovolená bude,” řekl. Doufá, že většina lidí v Česku bude tou dobou už očkována. „Doufám, že po Velikonocích bude víc jasno a budeme schopni říct nějaká data a termíny, které dodržíme. Zatím jsem zdrženlivý něco slibovat, aby se to potom nepohnulo jiným směrem,“ podotkl. Tvrdí ale, že současná opatření zabírají a že se šíření epidemie mezi okresy zpomalilo.

Svou roli v potenciální cestě do zahraničí sehraje taky takzvaný CovidPass, o kterém vede diskuze v rámci Evropské unie. „Je potřeba ale definovat, jak to bude fungovat. Jestli to bude očkování plus testy, jaké testy a podobně,“ vysvětlil Babiš. Řekl, že se s technologií, která by umožňovala snadný a zabezpečený přístup k zdravotním datům cestovatele, seznámil na návštěvě v Izraeli.

Babiš se vyhýbá pevným slibům i po zkušenostech z loňska. „Musíme potom přemýšlet a poučit se z loňska, kdy jsme podcenili to, že jsme měli naše lidi, kteří se vraceli z Chorvatska, více testovat. Ale doufám, že většina bude naočkovaná, takže by to mělo být v pořádku,“ řekl premiér.

Babiš chce taky se svými ministry zvážit možnost povolit lidem odjet na Velikonoce na chaty mimo okres. „Bylo by fajn, kdybychom se nad tím ještě zamysleli. Ale je obava, že z chaty budou chodit do vesnice a tak dále. Ale nechci nic slibovat,“ zdůraznil.

Foto: Echo24.cz

 

Sdílet:

Hlavní zprávy

×

Podobné články