1 Trumpovo vystoupení

„Haló, tady Trump. Všechno je to fake news.“ Prezident nebyl v televizi k zastavení

, NOVÉ

Témata: , , ,

Uživatelé sociálních sítí se baví vystoupením amerického prezidenta Donalda Trumpa v ranní show jeho oblíbené televizní stanice Fox News. Trump během několikaminutového telefonického rozhovoru spustil překotný monolog, s nímž si moderátoři pořadu vůbec nevěděli rady. Šéf Bílého domu v němž obvinil několik zámořských televizních stanic z šíření fake news. Nechal se také slyšet, že Hillary Clintonová proti němu neměla v prezidentské volbě v roce 2016 šanci.

„Nepřímé hlasování je prostě tak nastavené. Raději bych byl pro přímou volbu, protože je pro mě o hodně snazší ji vyhrát. Ale máme nepřímé hlasování a já získal 306 hlasů a ona kolik, 223. Tak pamatujte na to, že nebyla šance, že by dosáhla potřebných 270 hlasů,“ řekl Trump o Hillary Clintonové, s níž se v lednu 2016 utkal o prezidentský post. „A slyšel jsem to od CBS, ABC a CBC, všechny vysílají fake news. Poslouchal jsem to dlouho i od CNN. Fake news, CNN je fake news,“ pokračoval šéf Bílého domu.

Trump se často strefuje do většiny amerických zpravodajských stanic. Obzvláště kritizuje CNN. Naopak oblíbenou televizí amerického prezidenta je Fox News, která tvoří politický protipól CNN.

Trump se nevyhnul ani tématu údajného ruského vměšování do voleb v USA. „A pak je tu naše ministerstvo spravedlnosti. Snažím se od něho držet dál, ale jednou na něj dojde,“ prohlásil. „Mělo by se zaměřovat na jiné věci, a ne na ten nesmysl o tajné spolupráci s Ruskem. Mezi mnou a Ruskem žádná tajná dohoda není a každý to ví,“ dodal.

Podle Trumpových slov dosáhla země pod jeho vedením více úspěchů než kdy předtím. „Každý, i naši nepřátelé a kritici to uznávají, dokázali jsme toho víc než kdokoliv před námi.“Americkou ekonomiku prezident označil za „velmi silnou“ a pochvaloval si i dotazy veřejnosti, jak to dělá, že „vypadá pořád tak dobře“.

Trumpovo vystoupení rychle získalo pozornost řady lidí. Sestřih rozhovoru dosáhl na facebookovém profilu humorného pořadu The Daily Show za pár hodin více než 1,5 milionu zhlédnutí a v komentářích pod ním se jím baví stovky uživatelů.

Média často poukazují na to, že se Trump do médií vyjadřuje značně impulzivně. Známé jsou jeho příkrá prohlášení na Twitteru stejně jako kritiky pronesené na tiskových konferencích.

Čtěte také: Trump v červenci navštíví Británii, s královnou se asi nesetká

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Z nového čísla Světové velmoci na hraně. Je další velká válka nevyhnutelná?

Echo týdne: BIS, stará doba a pražští sankyloti ● Téma: Druhá transformace ● Kauza: Ťokovy dálnice ● Komentář: Politika utopená v krvi ● Esej: Proč je les oslabený?

Právní řád v Česku nefunguje Bývalý velvyslanec Milan Sedláček o sobě a české justici
Láska za časů internetu Hledáte trvalý vztah? Bez tradičních metod to nepůjde
,

Vážení čtenáři,
internetový deník Echo24 se rozhodl změnit podobu čtenářských diskuzí pod texty, které na našich stránkách publikujeme. Diskuzí se nově mohou účastnit pouze ti čtenáři, kteří jsou přihlášení a kteří mají zaplacený nějaký typ předplatného. To si můžete pořídit již od 149 korun měsíčně zde.

K tomuto kroku jsme se rozhodli kvůli neúměrně velkému počtu diskutujících, kteří nerespektovali pravidla slušné diskuze, napadali ostatní diskutéry a podobně. Navíc používali i různé anonymizéry, které jim umožňovaly se do diskuze vrátit i poté, co jim redakce jejich účet zablokovala.

Kvůli malému počtu členů redakce nebylo v našich silách neustále procházet všechny diskuze a mazat urážlivé či jinak nevhodné příspěvky. Slušní diskutující jsou nadále na našich stránkách vítáni.