1 Trumpovo vystoupení

„Haló, tady Trump. Všechno je to fake news.“ Prezident nebyl v televizi k zastavení

, NOVÉ

Témata: , , ,

Uživatelé sociálních sítí se baví vystoupením amerického prezidenta Donalda Trumpa v ranní show jeho oblíbené televizní stanice Fox News. Trump během několikaminutového telefonického rozhovoru spustil překotný monolog, s nímž si moderátoři pořadu vůbec nevěděli rady. Šéf Bílého domu v němž obvinil několik zámořských televizních stanic z šíření fake news. Nechal se také slyšet, že Hillary Clintonová proti němu neměla v prezidentské volbě v roce 2016 šanci.

„Nepřímé hlasování je prostě tak nastavené. Raději bych byl pro přímou volbu, protože je pro mě o hodně snazší ji vyhrát. Ale máme nepřímé hlasování a já získal 306 hlasů a ona kolik, 223. Tak pamatujte na to, že nebyla šance, že by dosáhla potřebných 270 hlasů,“ řekl Trump o Hillary Clintonové, s níž se v lednu 2016 utkal o prezidentský post. „A slyšel jsem to od CBS, ABC a CBC, všechny vysílají fake news. Poslouchal jsem to dlouho i od CNN. Fake news, CNN je fake news,“ pokračoval šéf Bílého domu.

Trump se často strefuje do většiny amerických zpravodajských stanic. Obzvláště kritizuje CNN. Naopak oblíbenou televizí amerického prezidenta je Fox News, která tvoří politický protipól CNN.

Trump se nevyhnul ani tématu údajného ruského vměšování do voleb v USA. „A pak je tu naše ministerstvo spravedlnosti. Snažím se od něho držet dál, ale jednou na něj dojde,“ prohlásil. „Mělo by se zaměřovat na jiné věci, a ne na ten nesmysl o tajné spolupráci s Ruskem. Mezi mnou a Ruskem žádná tajná dohoda není a každý to ví,“ dodal.

Podle Trumpových slov dosáhla země pod jeho vedením více úspěchů než kdy předtím. „Každý, i naši nepřátelé a kritici to uznávají, dokázali jsme toho víc než kdokoliv před námi.“Americkou ekonomiku prezident označil za „velmi silnou“ a pochvaloval si i dotazy veřejnosti, jak to dělá, že „vypadá pořád tak dobře“.

Trumpovo vystoupení rychle získalo pozornost řady lidí. Sestřih rozhovoru dosáhl na facebookovém profilu humorného pořadu The Daily Show za pár hodin více než 1,5 milionu zhlédnutí a v komentářích pod ním se jím baví stovky uživatelů.

Média často poukazují na to, že se Trump do médií vyjadřuje značně impulzivně. Známé jsou jeho příkrá prohlášení na Twitteru stejně jako kritiky pronesené na tiskových konferencích.

Čtěte také: Trump v červenci navštíví Británii, s královnou se asi nesetká

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Z nového čísla Proč právě Černobyl? Seriál, který vyvrací módní poučky o „kulturní apropriaci“

Echo týdne: Fotbalista, privatizace a Scruton ● Komentář: Žádný audit neroste do nebe ● Svět: Rakouská zabijačka ● Fenomén: Když nemůžete věřit vlastním očím ● V bublině: Letenky zdarma? Nikdy, nenávistnice

 

Vyrůstá v Bronxu Trump v sukních? Co hlásá Alexandria Ocasiová-Cortezová
Z každé lampy čtyři zásuvky na auta Primátor Prahy Zdeněk Hřib hájí utajená hlasování rady
,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.