1 POZVÁNKA NA DISKUSI

S Babišem, nebo proti Babišovi? Co mají dělat demokratické strany

V posledních několika týdnech proběhla v Praze i v dalších velkých městech řada veřejných protestů. Další se chystají v nejbližší době. Společné mají to, že jsou nepřehlédnutelné a přerostly z protestů proti konkrétům (Ondráček, politický tlak na veřejnoprávní ČT) ve výraz nespokojenosti se současným politickým uspořádáním v České republice, symbolizovaným jmény Andrej Babiš a Miloš Zeman.

Oba jmenovaní mají sice ve veřejnosti jistou podporu, která se projevila ve volbách do Poslanecké sněmovny a v prezidentské volbě. Nicméně nejnovější protesty mají nezanedbatelnou váhu. Pozná se to i z toho, že premiér Babiš ve dvou věcech, v podpoře volby pana Ondráčka předsedou komise PS pro kontrolu GIBS a při schvalování výsledku hospodaření ČT za rok 2016, prozatím takticky ustoupil. A to ještě není všech dní konec.

Zároveň však ČSSD jedná o vládní koalici s Babišovým hnutím. A poslední vstřícné kroky vlády v demisi vůči našim spojencům mohou vzbuzovat dojem, že je třeba hnutí ANO podpořit, aby se nedostalo do vleku extremistů, komunistů a proruského prezidenta.

Otázka, kterou si položili organizátoři diskusního večera z Klubu na obranu demokracie a z politického institutu TOPAZ, zní: S Babišem, nebo proti Babišovi? Je v současné politické situaci třeba podpořit Andreje Babiše, aby se nedostal do vleku extremistů? Nebo je naopak třeba vytvořit blok demokratických stran k obraně polistopadové demokracie nejen proti extremistům, ale také a především proti Andreji Babišovi?

Diskusní večer se koná ve čtvrtek 5. dubna 2018 v dolním sále Michnova paláce (Újezd 450/40, Praha 1 – Malá Strana, vchod ze Všehrdovy ulice). V panelu diskuse vystoupí publicisté Adam Drda, David Klimeš a Lenka Zlámalová, diskusi moderuje šéfredaktor Týdeníku Echo Dalibor Balšínek.

Plný text pozvánky najdete zde.

Z nového čísla Kurdové čelí turecké invazi v Sýrii. Oddechový čas skončil

Echo týdne: Kurdistán, Norsko, fotbal ● Svět: Facebook zaléhává na matrace ● Esej: Když Češi pohřbívali boha ● Kauza: Politici nejsou schopni zkrotit… koloběžky ● Recenze: Jako Salieri a Mozart

Proč Češi zaostávají v cizích jazycích Jen 27 procent lidí u nás věří, že se domluví anglicky
Za chajdou schovaná SPECIÁL ARCHITEKTURA

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.