FOTOGALERIE: Putin předváděl džudo s vítězem olympiády. Poranil si palec na ruce

FOTOGALERIE: Putin předváděl džudo s vítězem olympiády. Poranil si palec na ruceNOVÉ
Ruský prezident Vladimir Putin si na tréninku juda zlomil palec. Foto:

Zdroj: kremlin.ru

Svět

Putin si zranil palec

Echo24

Ruský prezident Vladimir Putin si ve čtvrtek přivodil drobné zranění při sportovních aktivitách v Soči. Napsala to v pátek agentura Interfax. Šéf Kremlu si v černomořském letovisku nejdřív zalyžoval a po summitu s vůdci Turecka a Íránu absolvoval trénink džuda, při němž si poranil palec pravé ruky. Ošetřen byl podle Interfaxu na místě.

Ruská státní média prezentují občanům šestašedesátiletého prezidenta jako zaníceného sportovce, připomínají ho hlavně jako držitele černého pásu v džudu a milovníka alpského lyžování. Putin si už ale troufl i na řízení soutěžního kamionu nebo motorového rogala, potápěl se do mořských i sladkovodních hlubin a blýskl se i v úloze neohroženého lovce, když výstřelem z uspávací pušky pacifikoval tygra.

Objevila se série fotografií z Putinova tréninku v Soči, při němž mu byl partnerem ruský borec Beslan Mudranov. Přestože jde o olympijského šampiona, Putin je na fotografiích zachycen téměř výhradně ve vítězných pozicích.

V pátek má podle kremelského mluvčího Dmitrije Peskova ruský vůdce v plánu zahrát si navzdory zranění hokej s běloruským prezidentem Alexandrem Lukašenkem, který je v Rusku na třídenní návštěvě

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Související články