1 Trest za bombu v autobuse

Za nastražení bomby v autobuse dostali pachatelé 6 a 8 let vězení

, NOVÉ

Témata: , ,

Za umístění zápalného systému do zaplněného autobusu na trase z Prahy do Varny má jít Vasilij Ponomarev a Tadeáš Ševčík na osm a šest let do vězení. Rozhodl o tom v úterý pražský městský soud, podle kterého muži bombu do autobusu nastražili v souvislosti s konkurenčním bojem mezi dopravci. Ponomarevův otec na trase provozuje pravidelnou linku. Rozsudek není pravomocný, lze se proti němu odvolat.

Případ se stal v květnu 2015, kdy si Ševčík podle instrukcí druhého obžalovaného koupil pod falešným jménem na pražském autobusovém nádraží Florenc jízdenku do Varny na spoj, který vypravovala firma konkurující Rusovu otci. Před odjezdem autobusu umístil do zavazadlového prostoru sportovní tašku s vyrobenou bombou, nastoupil a nechal se odvézt do Brna, kde odešel a nechal autobus odjet.

V cestě pokračovalo 34 pasažérů a dva řidiči. Chemikálie však uvnitř autobusu začaly zapáchat natolik, že si toho cestující všimli a řidič na dálničním odpočívadle v Maďarsku bombu odhalil. Systém zlikvidovali přivolaní pyrotechnici. Zjistili, že bomba byla funkční a nevybuchla jen shodou náhod. Pachatelé špatně odhadli přísun kyslíku v zavazadlovém prostoru a směs díky tomu jen krátce zahořela a zhasla.

Čtěte také: Policie navrhla obžalovat dva muže za bombu v autobuse

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

,