1 Násilí na demonstraci

VIDEO: Macronův největší politický skandál. Jeho poradce bil demonstranty

NOVÉ

Témata: , ,

Francouzský prezident Emmanuel Macron přijal odpovědnost za chování jednoho ze svých bezpečnostních poradců, který bil účastníka prvomájové demonstrace. Hlava francouzského státu čelí kritice za způsob, jakým na incident reagoval. Někteří opoziční politici žádali hlasování o nedůvěře vládě, napsala agentura Reuters. Prezident podle ní čelí v důsledku incidentu největšímu politickému skandálu od nástupu do úřadu.

Bezpečnostního poradce prezidenta Alexandra Benallu zachytily kamery během demonstrací u příležitosti letošního Svátku práce, jak z místa potyčky demonstrantů s policií odvlekl mladou dívku. Následně se vrátil a zapojil se do snahy policie zpacifikovat mladého demonstranta, kterému uštědřil několik ran.

Macron Benallovi nejdříve na dva týdny pozastavil výkon funkce, podle pátečního oznámení Elysejského paláce se ho však později rozhodl propustit.

Podle agentury Reuters francouzský prezident v důsledku incidentu čelí největšímu politickému skandálu od nástupu do úřadu. Konzervativní opoziční politici oznámili, že chtějí v parlamentu vyvolat hlasování o vyslovení nedůvěry vládě.

Macron před poslanci své strany uvedl, že odpovědnost za incident nese jen on sám. Zároveň dodal, že se zodpovídá pouze francouzskému lidu.

Čtěte také: VIDEO: Ruští dozorci brutálně bili vězně, jeho advokátka uprchla do zahraničí

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.