Jak naučit prát i muže? Stačí koupit pračku s Androidem, nebo rovnou domácího asistenta!

Jak naučit prát i muže? Stačí koupit pračku s Androidem, nebo rovnou domácího asistenta!
INZERCE

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Echo24

Praní, věšení, sbírání a žehlení prádla – tyto aktivity jsou odvěkou doménou žen. Poslední dobou sice stále více domácností využívá k sušení automatickou sušičku, přesto však tato série domácích prací zůstává velkou záhadou pro spousty mužů. Ženy se s odvahou vrhají do mužského světa aut a technologií, avšak pánové se zapojováním do specializovaných domácích prací značně pokulhávají.

Dokonalou možností, jak mužské pokolení v této oblasti posunout vpřed, je pořídit inteligentní přístroje ovládané přes mobil nebo skrze domácího asistenta. K takovým mají totiž pánové mnohem blíže a v důsledku bývají i ochotnější s nimi spolupracovat – v porovnání s obyčejnými spotřebiči s mechanickým ovládáním.

Digitální svět šitý na míru mužům

Muži mají z povahy svého genetického profilu a postupu evoluce lepší předpoklady pro abstraktní a logické myšlení. Toho dokáží dokonale využít v digitálním světě, který je pro ně doslova jako stvořený. S orientací ve světě chytré elektroniky zkrátka nemají problém, tedy alespoň z větší části než ženy.

Mnohem více mužů se ponoří do displejů svých tabletů nebo čteček, aby se například začetli do úžasných Nantis komiksů. Oproti tomu ženy stále ještě upřednostňují papírové knihy, a co jde ovládat otočením knoflíku, tomu věří mnohem více než ťukání na dotykový displej.

Praní prádla má potenciál se posunout do mužského digitálního světa

Před několika lety představili výrobci praček a sušiček své špičkové kousky, které mají Wi-Fi, a tak se dají snadno ovládat přes internet. Stačí do pračky jen naházet předem vytříděné prádlo, přidat prací prostředek a pračku zavřít.

Až máte tohle hotovo, sednete si ke kávě, vezmete mobil – a pračku správně naprogramujete podle průvodce v aplikaci, kterou máte nainstalovanou v chytrém telefonu a spárovanou s vaší pračkou. Stejně tak to probíhá v případě sušičky – můžete ji nastavit v práci nebo cestou domů, abyste měli dopráno nebo dosušeno, až dorazíte, a neztráceli tak čas čekáním na ukončení programu.

Wi-Fi nestačila, tak přišel Android

Ovšem ani po tomto vylepšení, tedy nainstalování Wi-Fi ovladačů do praček a sušiček, k žádné revoluci rozdělení domácích prací mezi muže a ženy nedošlo. V čem byl problém? Ve správném vytřídění prádla! Muži sice dokáží v Kauflandu koupit ty správné prací prostředky, protože je na nich přesně napsáno, k čemu vlastně slouží, ale nedokáží pračku zaplnit tím správným oblečením – rozdělit jej podle materiálů a barev, které k sobě sedí a mohou se bezpečně prát.

Problém by mohly vyřešit nové pračky a sušičky, které byly osazeny operačními systémy Android. Díky tomu je pak možné k pračkám přidávat různá doplňková zařízení, mezi kterými se objeví například skener materiálu, štítku na textilu nebo barvy.

Konečně bude veškeré prádlo v bezpečí

Všechny skenery mohou zajistit, že i pánové konečně budou umět naplnit pračku správným prádlem. Pak už jim nebude dělat problém samotné spuštění ani přesunutí prádla do sušičky, pokud tedy nepořídíte přístroj 2 v 1, a nastavení správného programu.

Ženám pak už jen bude stačit na stránkách Letakomat.cz hlídat zajímavé nabídky oblečení nebo pracích prostředků. Navíc budou mít jistotu, že jim partner nezapere jejich oblíbenou halenku či svetr, ani kdyby neměl ani to nejmenší tušení, jak se pere prádlo – vše za něj totiž vyřeší Android.

Jestliže pořídíte i domácího asistenta, odpadne zadávání pokynů přes mobil. Ovládat domácnost budete už jen hlasem a slovními pokyny – brzy dokonce i v češtině. Možná se za pár let dočkáme toho, až si ženy budou stěžovat, že je jejich partner nenechá ani vyprat prádlo.