Babiš doporučil Benešové raději mlčet, od návrhu na změny v justici se distancoval

Babiš doporučil Benešové raději mlčet, od návrhu na změny v justici se distancovalAktualizujeme
Babiš s Havlíčkem Foto:

FOTO: FB Andrej Babiš

Domov

Babiš o nových ministrech

Echo24

Premiér Andrej Babiš (ANO) doporučil nově jmenovaným ministrům průmyslu, spravedlnosti a dopravy mediální klid. V nejbližší době by se podle něj měli soustředit na práci, obeznámit se s ministerstvy a komunikovat později, řekl Babiš novinářům na konferenci o rozvoji sítí páté generace v Praze. Později pro Právo se distancoval vůči návrhům na zúžení justice, o nichž hovoří nová ministryně spravedlnosti Marie Benešová.

Babiš uvedl ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka, ministryni spravedlnosti Marii Benešovou a ministra dopravy Vladimíra Kremlíka (všichni za ANO) do úřadů hned odpoledne po jejich úterním jmenování. Nemyslí si ale, že do práce nastoupili po Svátku práce. „Politici pracují stále, svátek nesvátek,“ řekl.

Ministři by podle premiéra měli dostat čas na to, aby se zorientovali v úřadech, než předstoupí před veřejnost a sdělí své konkrétní představy změn na jejich úřadech. „Já bych jim doporučoval hlavně mediální klid, aby se soustředili na práci, obeznámili se s ministerstvy. Komunikovat mohou později,“ uvedl.

Od vicepremiéra Havlíčka očekává lepší koordinaci mezi ministerstvy, které se zabývají investicemi. „Musíme se soustředit na investice, vyjednáváme o rozpočtu,“ vysvětlil Babiš. Kremlík by měl uspíšit plánovanou legislativu. „Předpokládám, že pan ministr půjde do terénu. Pokud budu mít čas, budu ho doprovázet. Určitě se podívá na řešení D1, obchvatu Prahy a další věci, které chceme určitě uspíšit,“ dodal.

Benešová se musí nejdřív zorientovat

Návrhy Benešové na zeštíhlení justice, jejímž důsledkem by bylo i zrušení vrchních státních zastupitelství a vrchních soudů v Praze a Olomouci, Babiš brzdí. „Doporučil jsem nové ministryni mediální zdrženlivost. Dala rozhovor novinám, kde vyjadřuje svoje názory, ale v prvé řadě musí převzít resort. A i když bude mít nějaké návrhy, tak je stejně musíme projednat nejdřív v hnutí, pak v koalici a nakonec v parlamentu, který bude mít konečné slovo,“ řekl deníku Právo Babiš.

Čtěte také: Největší Slovák? Zakladatel Československa – M. R. Štefánik

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Související články