14 Nové expozice národního muzea

OBRAZEM: Národní muzeum brzy otevírá. Prohlédněte si nové expozice

, OBRAZEM

Témata:

Generální rekonstrukce Historické budovy Národního muzea bude již brzy u konce a s tím souvisí i plánování nových expozic, které budou otevřeny v letech 2019 a 2020. Ty představují největší výstavní projekt v českých dějinách, propojují historická a přírodovědecká témata a využívají nejmodernější prezentační formy, audiovize i doprovodné interaktivity. Poprvé v historii tak budou expozice prezentovány jako jeden celek.

V říjnu letošního roku bude částečně otevřena historická budova Národního muzea a Panteon. Na jaře roku 2019 se počítá s celkovou kolaudací Historické budovy. Od listopadu roku 2019 budou mít příchozí možnost navštívit v historické budově Národního muzea expoziční celky Příroda a Zázraky evoluce.

Ve stejném termínu pak budou v Nové budově ke zhlédnutí další dvě témata, a sice Dějiny 20. století a Dětské muzeum.

Samostatným expozičním celkem je Spojovací chodba, která bude též zpřístupněna od roku 2019.

Od června 2020 budou mít návštěvníci možnost vstoupit i do dalších stálých expozic. V Historické budově se bude jednat o expozice sjednocené tématem Dějiny, dále pak téma Lidé: Člověk, společnost a kultura v minulosti a v neposlední řadě Klenotnice a mincovní kabinet.

Čtěte také: Vzácný štít ukradený nacisty se vrátí z Ameriky do Česka

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.