1 Zastavil se provoz v Bosporu

VIDEO: Do historické budovy v Bosporu narazil tanker

UVNITŘ VIDEO

Témata:

Do historické budovy na pobřeží Bosporského průlivu v sobotu narazil tanker, kterému se zaseklo řízení. Nehoda si vyžádala dočasné přerušení dopravy v průlivu. Informovala o tom televize CNN Türk.

Zatím nejsou hlášeny žádné oběti, záběry z místa nehody však ukazují značné poškození budovy, která se nachází pod jedním ze tří mostů spojujících evropskou a asijskou část Istanbulu.

Poškozená budova pochází z 18. století a je využívána k pořádání svateb či koncertů. Tanker Vitaspirit plující pod maltskou vlajkou byl z místa nehody odtažen. Bosporský průliv spojující Středozemní a Černé moře je důležitou trasou pro námořní přepravu ropy, upozorňuje agentura Reuters.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: V Německu hořely mešity i sídlo spolku turecko-německého přátelství

Z nového čísla Kurdové čelí turecké invazi v Sýrii. Oddechový čas skončil

Echo týdne: Kurdistán, Norsko, fotbal ● Svět: Facebook zaléhává na matrace ● Esej: Když Češi pohřbívali boha ● Kauza: Politici nejsou schopni zkrotit… koloběžky ● Recenze: Jako Salieri a Mozart

Proč Češi zaostávají v cizích jazycích Jen 27 procent lidí u nás věří, že se domluví anglicky
Za chajdou schovaná SPECIÁL ARCHITEKTURA

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.